Zapaśnicy KS Sobieski z medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, na których z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KS Sobieski Poznań.

Zapaśnicy KS Sobieski Poznań na podium - grafika artykułu
Zapaśnicy KS Sobieski z medalami Mistrzostw Polski, fot. Paulina Tamborska

Złoty medal wywalczył Gerard Kurniczak, który triumfował w kategorii 97 kg. W pojedynku finałowym pokonał klubowego kolegę, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, Tadeusza Michalika. Walka stała na bardzo wysokim poziomie i zakończyła się wynikiem 3:1.

W tej samej kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Artsiom Shumski. Dorobek klubowy powiększył się jeszcze o dwa krążki. Stiopa Tchitava stanął na drugim stopniu podium w kategorii 63 kg, a Bartosz Rajter na trzecim w kategorii 87 kg.

Dzięki osiągniętym wynikom KS Sobieski Poznań z dorobkiem 195 punktów zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Szkolenie w klubie KS Sobieski Poznań odbywa się w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu współfinansowanych ze środków Wydziału Sportu UMP.