Znamy zwycięzców Mistrzostw Świata UCI

Najszybsi kolarze zjawili się na mecie wyścigu Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo po ponad trzech godzinach. W kategorii 19-34 lat najlepszy okazał się Maxim Pirard (Belgia) z czasem 3:22:22. Po walce do samego końca okazał się lepszy od Martina Linda (Dania) i Genta Konno (Japonia). Wśród triumfatorów jednej z kategorii znalazł się Polak Grzegorz Golonko.

źródło: Głos Wielkopolski, fot. Łukasz Gdak
źródło: Głos Wielkopolski, fot. Łukasz Gdak

Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo były jednym z najważniejszych wydarzeń rowerowych w skali całego kraju. Do walki na trasie 150 km stanęło ponad 3 tysiące zawodników. W kategorii 40-44 mężczyzn najlepszy okazał się Grzegorz Golonko, który osiągnął czas 3:27:41. Bardzo dobry wynik zanotowała w rywalizacji pań Ewa Bańkowska, która z czasem 4:08:18 okazała się najlepsza w kategorii 35-39. To wynik zaledwie o sekundę gorszy od zwyciężczyni najbardziej prestiżowej kategori 19-34 Nadine Gill z Niemiec. 

Zawodnicy podczaś wyścigu pokonali 150 km, na trasie Poznań-Nowy Tomyśl-Poznań. Startowali z ul. Bukowskiej, a finiszując na Grunwaldzkiej. Po zakończeniu rywalizacji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nastąpiła ceremonia dekoracji oraz doszło do uroczystego przekazania kolejnej edycji UCI Gran Fondo World Championships - Vancouver 2020. 

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.