Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji na planie Dodaj obiekt - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Oddział Golęcin

Opis

  • Stadion lekkoatletyczny

Pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny ma sztuczną nawierzchnię na ośmiotorowej bieżni, skoczniach i rozbiegach. Wydzielona jest rzutnia do rzutu młotem i dyskiem oraz oszczepem, zarówno do zawodów jak i treningów. Stadion posiada certyfikat IAAF. Obiekt dysponuje zapleczem socjalnym umożliwiającym organizację międzynarodowych i krajowych zawodów sportowych, obozów i zgrupowań. Do dyspozycji sportowców pozostaje również siłownia i sala ćwiczeń. Trybuny pomieszczą łącznie 3500 osób.

  • Centrum tenisowe

Na terenie Oddziału Golęcin funkcjonuje największy w Poznaniu kompleks tenisowy. Na miłośników tego sportu czeka 12 kortów, w tym kilka krytych.

  • Stadion piłkarsko - żużlowy

W ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadzono modernizację stadionu: wymieniono murawę na boisku do futbolu amerykańskiego, odtworzono tor żużlowy wraz z remontem band i zamontowano część krzesełek na trybunach. Po zakończeniu ostatniego etapu na trybunach jest 6275 krzesełek oraz 2000 miejsc stojących. Remont przeszły także kasy, bramki, park maszyn i pomieszczenia administracyjne.

Oddział Golęcin oferuje również bazę noclegową.

Wróć do listy