Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji na planie Dodaj obiekt - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Oddział Kasprowicza - Pływalnia Rataje

Opis

O pływalni

Powstała na początku lat 70-tych pływalnia w Parku Kasprowicza jest znanym punktem letniego wypoczynku mieszkańców Poznania. Przez te wszystkie lata na swoim terenie gościła kolejne pokolenia poznaniaków. W 2013 roku jej stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie. Została zamknięta. W kolejnych latach, po doraźnych remontach była otwierana okresowo.

Gruntownie zmodernizowany obiekt oddano do użytku publicznego latem 2018 roku. Nakładem 16,3 mln złotych wyremontowane zostały niecki basenowe (brodzika, basenu pływackiego oraz basenu ze zjeżdżalnią). Pojawiły się też dodatkowe atrakcje wodne. Modernizację przeszedł również budynek filtrowni oraz drugi, w którym mieszczą się szatnie, toalety i natryski.

Dziś pływalnia w okresie letnim stanowi doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku dla mieszkańców dzielnicy Grunwald, gdzie oprócz kąpieli wodnych i słonecznych można również skorzystać z toru do street workoutu, boiska do siatkówki plażowej oraz miejsca do gry w bule.

Cennik

 1. Za codzienny pobyt w godz. 9:00 - 20:00.
  • 8 zł bilet normalny
  • 6 zł bilet ulgowy
 2. Karta Rodziny Dużej (zniżka 50% na bilety wstępu)
  • 4 zł bilet normalny
  • 3 zł bilet ulgowy
 3. Karnety 10-krotnego wstępu
  • 64 zł karnet normalny
  • 48 zł karnet ulgowy
 4. Domy Dziecka i Rodzinne Domy Dziecka - wstęp bezpłatny
 5. Kolonie i półkolonie (bilet ulgowy) - 3 zł
 6. Dzieci do 3 lat - wstęp bezpłatny
 7. Opłata za zgubienie kluczyka od szatni - 50 zł

Pływalnia czynna jedynie w miesiącach letnich.

Pływalnia kryta Rataje - nowoczesny obiekt na Osiedlu Piastowskim, wyposażony w basen sportowy 25×16 m oraz rekreacyjny - dwie niecki 5×9 m. Pływalnia Kryta Rataje to nowoczesny obiekt oddany do użytku we wrześniu 2019 r. Basen sportowy o wymiarach 25×16 metrów odpowiada potrzebom miłośników pływania, stanowi również doskonałą bazę treningową, zwłaszcza dla uczniów klas pływackich. Basen rekreacyjny (dwie niecki 5×9 m) z urządzeniami do hydromasażu jest wykorzystywany do zajęć oswajania z wodą i nauki pływania oraz jako miejsce rekreacji i relaksu.

Wróć do listy

sieci społecznościowe