Miasto wspiera projekty młodzieżowe

Rusza IV edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich", który umożliwia poznańskiej młodzieży uzyskać środki na realizację własnych pomysłów. Aplikacje należy składać do 13 lutego.

Miasto wspiera projekty młodzieżowe - grafika artykułu
Miasto wspiera projekty młodzieżowe

Konkurs adresowany jest do uczniów i uczennic poznańskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest wsparcie działań młodych osób zaangażowanych w rozwój swojej szkoły i w życie miasta.

Samorządy Uczniowskie, pod okiem opiekunów i przy wsparciu merytorycznym Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, uczą się pozyskiwać dofinansowanie na projekty związane np. z zainteresowaniami naukowymi, kształtowaniem postaw obywatelskich, wydarzeniami edukacyjno-kulturalnymi lub integracją.

FILM

- To inicjatywa, która zachęca młodzież do wpływania na najbliższe otoczenie. Młodzi ludzie uczą się jak rozpocząć działalność projektową - jak działać zespołowo i jak pozyskiwać środki na realizację swoich pomysłów. Z roku na rok zgłaszane projekty są coraz ciekawsze. Cieszymy się, że w zeszłym roku, kiedy z uwagi na pandemię uczniowie przebywali w szkołach  tylko przez krótki czas, udało się zrealizować aż 30 projektów - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.

Uczniowie będą mogli pozyskać do 2.000 zł na projekt.  W przypadku zespołów szkół, będzie możliwość zgłoszenia jednego projektu przez każdy typ szkoły ponadpodstawowej, działającej w trybie dziennym, wchodzącej w skład zespołu. Łącznie na realizację konkursu Miasto Poznań przeznaczy 70 tys. zł.

Łącznie w dotychczasowych trzech edycjach Konkursu szkoły zrealizowały już 75 projektów. Dzięki środkom Miasta młodzież zorganizowała m.in. różnorodne warsztaty i projekty edukacyjne, wydarzenia sportowe oraz spotkania tematyczne. W niektórych szkołach powstały atrakcyjne dla uczniów strefy wypoczynku. Przed każdą edycją konkursu organizowane są warsztaty dot. tworzenia projektów oraz współpracy w zespole (w 2020 r. z uwagi na pandemię Covid-19, warsztaty zorganizowano w formie zdalnej).

Aplikacje (na formularzu wniosku) należy przesłać do 13 lutego na adres: Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań lub złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Miasta Poznania, przy pl. Kolegiackim 17. Dodatkowo wnioski w formie elektronicznej (format Word) należy przesyłać drogą mailową na adres akademickipoznan@poznan.pl

"Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Konkurs jest elementem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025".

Więcej informacji na temat konkursu udziela Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

Załączniki

sieci społecznościowe