Poznańskie uczelnie w czołówce rankingu szkół wyższych Perspektywy 2020

Poznańskie uczelnie znalazły się w czołówce dwudziestego pierwszego rankingu polskich szkół wyższych opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Trzecie miejsca w swoich kategoriach w skali kraju zajęły: Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Perspektywy 2020 - grafika artykułu
Perspektywy 2020

W prestiżowym, opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy rankingu szkół wyższych 2020, w ścisłej czołówce znalazły się trzy poznańskie uczelnie. W kategorii uczelni ekonomicznych trzecie miejsce zajął Uniwersytet Ekonomiczny, w kategorii uczelni rolniczych na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Przyrodniczy, a w kategorii "uniwersytety" trzecie miejsca w skali kraju zajął Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

W klasyfikacji zbiorczej, wśród ocenianych 100 akademickich uczelni objętych rankingiem, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, uplasował się podobnie jak przed rokiem na 5. pozycji (za Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą). Politechnika Poznańska została sklasyfikowana na 14. pozycji (awans z 20 miejsca), Uniwersytet Medyczny na 21. miejscu, Uniwersytet Ekonomiczny znalazł się na 26. pozycji, a Uniwersytet Przyrodniczy na 28. miejscu.

W kategorii niepublicznych uczelni nauczających na poziomie magisterskim drugie miejsce (bez zmian w ciągu roku) zajął SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie, który posiada wydział zamiejscowy w Poznaniu, 15. lokatę zajęła Wyższa Szkoła Bankowa, a na 24. pozycji znalazła się Wyższa Szkoła Logistyki.

sieci społecznościowe