Spotkanie z Renatą Putzlacher-Buchtovą

Miasto Poznań i UAM zapraszają na spotkania z dr Renatą Putzlacher-Buchtová z Uniwersytetu Masaryka w Brnie - wybitną literaturoznawczynią, poetką, autorką scenariuszy teatralnych i tekstów piosenek.

Renata Putzlacher-Buchtová
Renata Putzlacher-Buchtová

Warsztaty translatorskie odbędą się 4 grudnia 2014 o godz. 14.00, w sali 015 Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM, ul. Fredry 10, Poznań.

Spotkanie pt: Czesko-polskie powinowactwa z wyboru. Wokół książki "W kawiarni Avion, której nie ma", odbędzie się 4 grudnia 2014 o godz. 17.00, w sali 285 IFS.

Renata Putzlacher-Buchtová - poetka, autorka opowiadań, tłumaczka, publicystka, autorka tekstów piosenek, adaptacji teatralnych i sztuk. Związana z regionem cieszyńskim.

Tłumaczy z języka czeskiego i słowackiego, przede wszystkim poezję, dramaty i teksty pieśni.

Wraz z Jaromírem Nohavicą jest współzałożycielką kawiarni poetyckiej AVION oraz polsko-czeskiego stowarzyszenia artystycznego Spolek-Towarzystwo AVION, którego jest od lutego 2000 roku prezeską.

Pracownik naukowy uniwersytetu im. Masaryka w Brnie.

Laureatka nagród w konkursach poetyckich w Polsce i w Republice Czeskiej, m.in. Nagrody Srebrnych Spinek 1994 (Konsul Generalny RP w Ostrawie - za przekłady), Nagrody przewodniczącego jury w Konkursie Literackim im. Georga Trakla 1994, Nagrody Literackiej im. Marka Jodłowskiego 1996, wyróżnienia w ramach Nagrody Literackiej im. Kościelskich 2002, nagrody translatorskiej "Literatury na Świecie" za rok 2012.