Grasz o staż

Al. Armii Ludowej 14, Warszawa

XIII edycja konkursu "Grasz o staż" rozpoczyna się 4 lutego 2008 roku. W konkursie mogą wziąć udział studenci III, IV i V roku wszystkich kierunków i typów studiów oraz absolwenci, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Jak zapewniają organizatorzy uczestnictwo w konkursie to szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, a także nowych umiejętności Do wygrania są między innymi płatne praktyki w firmach krajowych i zagranicznych oraz nagrody dodatkowe. Konkurs organizowany jest przez
PriceWaterhouseCoopers i "Gazetę Wyborczą".

Rozgrzewka przed maturą

al. Niepodległości 2

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu organizuje "Rozgrzewkę przed maturą". Są to bezpłatne zajęcia powtórkowe z języka angielskiego, niemieckiego oraz matematyki dla tegorocznych maturzystów. Spotkania odbędą się między 28 stycznia i 8 lutego, w trakcie ferii zimowych.
Uczestnicy Rozgrzewki mają do wyboru zajęcia z trzech przedmiotów - j. angielskiego, j. niemieckiego i matematyki. Każde z zajęć to cykl pięciu spotkań obejmujących dwadzieścia godzin lekcyjnych, które dla maturzystów będą świetną okazją do usystematyzowania wiadomości z wybranego przez siebie przedmiotu.
Każdego dnia uczniowie próbując swoich sił podczas rozwiązywania zadań i omawiania różnorodnych przykładów, będą mieli okazję powtórzyć kolejne działy matematyki.

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii - Drzwi otwarte

ul. Nieszawska 19

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii zaprasza na "Drzwi otwarte", które odbędą się 8 lutego i 19 kwietnia w siedzibie Uczelni przy ul. Nieszawskiej 19.
Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się spotkanie z władzami Uczelni, a także zostanie zaprezentowana pełna oferta edukacyjna. Kandydaci będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją, programami na konkretnych specjalnościach czy zagranicznymi praktykami oraz otrzymają informatory. Specjalnie dla zwiedzających przeprowadzimy profesjonalne pokazy: barmański, kelnerski oraz gastronomiczny. Po siedzibie Uczelni oprowadzać będą studenci WSHiG, którzy chętnie odpowiedzą kandydatom na wszelkie nurtujące pytania.

Uniwersytet Medyczny - Drzwi otwarte

ul. Fredry 10

Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego zaprasza wszystkich przyszłych studentów na "Drzwi otwarte", które odbędą się 22-24 lutego.
W planie imprezy przewidziano liczne atrakcje takie jak pokazy ratownictwa medycznego, wykłady naukowe czy zwiedzanie katedr i zakładów uniwersyteckich. Każdy z uczestników otrzyma zaproszenie do klubu "Eskulap" na studencką imprezę. Pracownicy biur rekrutacji poszczególnych wydziałów i studenci odpowiedzą na pytania zawiązane z zasadami i wymogami stawianymi kandydatom na studia.

Konkurs na Biznesplany

Al. Jerozolimskie 53 lokal 1A, Warszawa

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu na najlepsze biznesplany przygotowane przez młodych przedsiębiorców. Konkurs organizują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

W konkursie na biznesplany mogą wziąć udział młodzi przedsiębiorcy, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Warunkiem jest tylko przesłanie do 15 stycznia 2008 roku własnego pomysłu na firmą wraz z biznesplanem. Na przełomie stycznia i lutego kapituła konkursu oceni jakość pomysłów. Najlepsze biznesplany poznamy na przełomie lutego i marca.

W pierwszych trzech edycjach konkursu wzięło udział ponad 1500 młodych przedsiębiorców. Nagrodą za najlepszy biznesplan jest 10.000 złotych i możliwość założenie firmy w jednym z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

1 51 Strona 52