Sąsiedzi na Świetym Marcinie

Sąsiedzi na Świętym Marcinie
Do wspólnego świętowania Imienin Ulicy zapraszają także artyści, animatorzy i restauratorzy z ul. Św. Marcin.
Artystycznie:

 • Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska - wystawy i pracownia portretu, g. 10-21, ul. Św. Marcin 75 (w podwórzu), wstęp wolny. Zabytkowy pawilon dawnego Zakładu Fotograficznego Foto-Wimar gości wystawy: "Poznań, Posen, Pojzn - poznaniacy na starej fotografii" oraz "Pamiętajmy - poznańskie nekropolie", a gospodarz miejsca, fotograf Maciej Krajewski, zaprasza odwiedzających do wykonania sobie darmowego portretu osobistego lub rodzinnego.
 • Trzeszcze - interaktywna instalacja artystyczna, g. 10-22, Kołorking Muzyczny, ul. Św. Marcin 75 (witryna), wstęp wolny. Wielkie oczy i usta reagujące na otoczenie dźwiękowe to interaktywna instalacja artystyczna Roberta Gogola, która pojawi się w witrynie Kołorkingu Muzycznego.
 • Kobiety Świętego Marcina - wystawa. g. 11-18, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, ul. Św. Marcin 69 (w podwórzu), wstęp wolny. Sylwetki kobiet związanych z ul. Św. Marcin na wystawie zaprezentowanej w podwórzu jednej z najpiękniejszych kamienic Poznania.
 • Obrazy - z cyklu: "Będę na ciebie czekał..." - oprowadzanie po wystawie, g. 16-18, Galeria Jak, ul. Św. Marcin 37 (w podwórzu), wstęp wolny. Galeria Jak zaprasza na wystawę Pawła Kaszczyńskiego, który w realizowanym dla galerii obrazodziałaniu, analizuje zjawiskowość, znaczeniowość i wielowymiarowość światła.

Kulinarnie:

 • Bistro Polka, ul. Św. Marcin 76, g. 9-23.
  W menu skomponowanym specjalnie na Imieniny Ulicy znajdzie się gęsina, czernina, rogale świętomarcińskie i pieczywo własnego wypieku.
 • Cafe La Ruina i Raj, ul. Św. Marcin 34, g. 10-22
  Pośród słynnych serników Moniki, premiera, zupełnie nowy, świąteczny sernik świętomarciński, który w Ruinie pojawiać się będzie tylko raz w roku.
 • Pizza a Pezzi, ul. Ratajczaka 36, g. 10-23.
  Z okazji Imienin Ulicy, dwa kawałki pizzy i napój w promocji -15%.
 • Hotel NH Poznań, ul. Św. Marcin 67, g. 11-18
  W restauracji Hotelu NH to już tradycja... gęsina na Świętego Marcina!
 • Restauracja Bankcook, ul. Św. Marcin 58/64, g. 11-23
  Jesień na talerzu! Test nowej propozycji w menu Kha Ped - kacza noga z chipsami z kolorowych ziemniaków i rozgrzewająca tajska zupa z krewetkami Tom Yum Goong w specjalnej cenie.
 • Hyćka Klub, ul. Św. Marcin 69, wejście w bramie, g. 12-20
  Z okazji Imienin Ulicy na stołach Hyćki pojawi się gęsina i polskie wina, a do każdego zamówienia goście otrzymają rozgrzewającą słodycz gratis.
 • Hotel Altus Poznań Old Town, ul. Św. Marcin 40, g. 12-22
  Widok z góry na ulicę Św. Marcin i specjalnie przygotowane poznańskie przysmaki to pomysł na świętowanie Imienin Ulicy w restauracji #projektalfa.