Samolot
Port lotniczy Ławica znajduje się 7 km od centrum miasta, przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta (ul. Bukowska) oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę (droga nr 92). Z lotniska do centrum można dojechać miejskim autobusem linii 59, który kursuje pomiedzy lotniskiem a dworcem PKP. Po godzinie 23:00 kursuje autobus linii nocnej 242 (z Ronda Kaponiera).

Pasażerowie mają do dyspozycji klimatyzowane, przestronne sale odlotów i przylotów oraz biura podróży, elegancką restaurację, bary, sklepy, punkty wynajmu samochodów oraz punkt Centrum Informacji Miejskiej.
Przy wyjściu z hali lotniska znajduje się postój TAXI.


Pociąg
Wszystkie pociągi przyjeżdżające do Poznania zatrzymują się na dworcu Poznań Główny. Dworzec składa się z dwóch budynków: Hali Głównej (połączonej z dworcem autobusowym) zlokalizowanej nad peronami 1, 2 i 3 i Dworca Zachodniego.

Dworzec zlokalizowany jest w centrum miasta, tuż obok terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. W halach dworca znajdują się kioski, sklepy, bary fast food, bankomaty, oraz punkt Centrum Informacji Miejskiej.

Do miasta można się stąd dostać tramwajem lub autobusem - najbliższe przystanki tramwajowe znajdujące się obok Dworca Głównego to przystanki "Dworzec Zachodni" (przy ul. Głogowskiej) oraz przystanki "Poznań Główny" (przed budynkiem Dworca na ul. Matyi) i przystanek "Most Dworcowy" (ul. Głogowska przy wejściu wschodnim na teren Targów Poznańskich).

Ze względu na liczne remonty aktualny przebieg linii należy sprawdzać na stronie www.poznan.pl/komunikacja.

Przy ulicy Dworcowej (zachodnia strona dworca), obok peronu 1, znajduje się przystanek autobusów miejskich o nazwie "Poznań Główny" dla linii 59 i 68. Linia 59 jedzie do Portu Lotniczego Ławica.

Na ulicy Wolne Tory (za centrum handlowym Poznań City Center znajdującym się po wschodniej stronie dworca) jest zlokalizowany przystanek autobusów miejskich "Poznań Główny" dla linii 51 i 71. Aby przejść stąd na przystanek tramwajowy należy skierować się do przejścia podziemnego pod ul. Matyi i dostać się schodami lub windą na przystanek tramwajowy "Poznań Główny". Najbliższy węzeł nocnej komunikacji publicznej to Rondo Kaponiera (wyjście z dworca ul. Dworcową).

Postoje TAXI znajdują się pod Mostem Dworcowym (przy ul. Dworcowej), na ul. Wolne Tory (od strony centrum handlowego Poznań City Center) oraz przy wyjsciu z Dworca Zachodniego.

Infolinie kolejowe:

PKP Intercity: 19757

Przewozy Regionalne: 703 20 20 20

Koleje Wielkopolskie: (61) 279 27 78


Autobus
Dworzec autobusowy znajduje się przy ul. Matyi 2, wzdłuż północnej ściany centrum handlowego Poznań City Center i jest połączony z dworcem kolejowym. Obsługuje ruch krajowy i międzynarodowy. W hali dworca obok kas biletowych znajdują się kioski, bar, informacja PKS oraz biura podróży sprzedające bilety na przejazdy międzynarodowe.
Naprzeciwko dworca PKS znajduje się przystanek tramwajowy "Poznań Główny".
Informacja: 703 303 330


Samochód
Do Poznania dojechać można autostradą A2 (dojazd z kierunku zachodniego: od granicy, dojazd z kierunku wschodniego: od Konina), drogami krajowymi nr 92, nr 5 (kierunek wschód - zachód) oraz nr 11 (północ - południe).
W centrum miasta obowiązuje Strefa Parkowania. Jest ona płatna. Na śródmiejskich ulicach znajdują się parkomaty, w których kierowcy uiszczają opłatę za postój w strefie. Jej granice wyznacza znak drogowy D-44. Przyjezdnym zaleca się pozostawianie samochodów na parkingach strzeżonych oraz na specjalnie przygotowanych parkingach buforowych rozmieszczonych wokół Strefy Parkowania.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej