Co wykopano spod rynku Łazarskiego?

Można już oglądać wystawę prezentującą zabytki znalezione podczas przebudowy rynku Łazarskiego. Ekspozycja "Łazarski. Od spodu." będzie dostępna do 19 listopada na dziedzińcu Pałacu Górków. Wstęp bezpłatny.

Na zdjęciu wnętrze muzeum z elementami wystawy - grafika artykułu
Można już oglądać wystawę prezentującą zabytki znalezione podczas przebudowy rynku Łazarskiego, fot. Muzeum Archeologiczne

Niedawno z inicjatywy władz Miasta Poznania został otwarty do darmowego zwiedzania renesansowy dziedziniec Pałacu Górków przy ul. Wodnej 27, gdzie mieści się Muzeum Archeologiczne.To właśnie w jego krużgankach odbywa się ekspozycja unikatowych artefaktów.. 

Ekspozycja jest ciekawie zaaranżowana, a przestrzeń bardzo interesująco opisana. Niesamowite zdjęcia wprowadzą wszystkich przybyłych gości w arkana działań archeologicznych towarzyszących niedawnej przebudowie rynku. Niezapomniany klimat tego miejsca został tu uchwycony bardzo precyzyjnie i z oddaniem najmniejszych archeologicznych detali.

Na ekspozycji zaprezentowane zostały przedmioty związane z handlem, jak plomby czy odważniki, ale także nieoczywiste znaleziska w postaci np. maszyny do szycia i secesyjnych kafli piecowych. Przez ponad sto lat łazarska ziemia skrywała artefakty, które zebrane na wystawie w Muzeum Archeologicznym pozwolą poczuć klimat dawnego życia dzielnicy.

Ekspozycja "Łazarski. Od spodu" została przygotowana przez Muzeum Archeologicznego we współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców "Abisynia" im. Michała Rajewskiego. Kuratorami wystawy są Kateriny Zisopulu-Bleja oraz Aleksander Przybylski.

PD

sieci społecznościowe