Inauguracja Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego

We wtorek rozpoczęła się  Akademia, która skierowana jest do pracowniczek i pracowników oraz managerek i managerów firm działających w Poznaniu.

Zdjęcie przedstawia uczestniczki uczestników Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego na tle ścianki do zdjęć z logotypami organizatorów wydarzenia. Cztery osoby z grupy przedstawionej na zdjęciu trzyma w ręku tabliczki z napisami dotyczącymi wolontariatu. - grafika artykułu
Uczestniczki i uczestnicy Poznańskiej Akademii Wolontariatu Pracowniczego

28 maja oficjalnie rozpoczęła się Poznańska Akademia Wolontariatu Pracowniczego -  program edukacyjny i rozwojowy dla przedstawicielek i przedstawicieli firm z terenu miasta Poznania. Głównym założeniem Akademii jest promowanie wolontariatu pracowniczego jako kluczowego narzędzia społecznej odpowiedzialności biznesu oraz aktywnego zaangażowania się firm w lokalne działania.

Organizatorem Akademii, na którą składają się dwa dni szkoleniowe (28 maja oraz 2 października), spotkanie sieciujące (6 listopada) oraz indywidualne konsultacje z firmami jest Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP.

Wydarzenie w gościnnych przestrzeniach Żabka Polska otworzyły Jolanta Bańczerowska - Członkini Zarządu Żabka Group, Dorota Surma - Członkini Zarządu Stowarzyszenie Centrum PISOP, Magdalena Pietrusik-Adamska - Dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP oraz Monika Danelska - Radna Miasta Poznania.

W ramach wtorkowego wydarzenia uczestniczki i uczestnicy wzięli udział w prelekcji Karola Krzyczkowskiego z Forum Odpowiedzialnego Biznesu pt.: "Wolontariat pracowniczy - obecność i przyszłość" oraz w ringu dyskusyjnym pn. "Wolontariat pracowniczy. Wskaźniki vs relacje", który poprowadził Patryk Krawczyk ze Stowarzyszenia Centrum PISOP. Ponadto odbyły się dwa warsztaty. Pierwszy dotyczył tworzenia programu wolontariatu pracowniczego poprowadzony przez Agnieszkę Kaczmarek z Aquanet SA. Karolina Zielińska z Grupy Żabka wraz z Patrykiem Krawczykiem ze Stowarzyszenia Centrum PISOP poprowadzili warsztat o modelach i formach wolontariatu pracowniczego. Zwieńczeniem inauguracji Akademii była wolontariada 2024 - zabawna gra zespołowa, w której dwie drużyny odpowiadały na pytania dotyczące wolontariatu.  

W ramach Akademii uczestniczki i uczestnicy dyskutują, przekazują wiedzę i inspirują się do rozwijania wolontariatu pracowniczego. Akademia to oprócz dyskusji i warsztatów, także konsultacje i spotkania z liderkami i liderami organizacji społecznych. Kolejne spotkanie odbędzie się w październiku.

Poznańska Akademia Wolontariatu Pracowniczego finansowana jest ze środków budżetowych Miasta Poznania.

KN