Wolontariat Szkolny z CREO!

Stowarzyszenie CREO prowadzi nabór na Wolontariat z Klasą!

grafika informująca o naborze na wolontariat. białe tło z napisem "Zdobądź 2000 złotych na rozwój wolontariatu szkolnego". - grafika artykułu
grafika ilustrująca

Poznańskie Centrum Wolontariatu prowadzi nabór w ramach programu wsparcia finansowego szkolnych klubów wolontariatu na organizację inicjatyw wolontariackich z udziałem uczniów i uczennic. Każdy ze szkolnych koordynatorów i koordynatorek może się ubiegać o sfinansowanie w ten sposób zaplanowanych inicjatyw - maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wyniesie 2000 zł.

"Wolontariat z klasą" to realizowany od 2019 na terenie Poznania program wsparcia placówek edukacyjnych w rozwoju działań wolontariackich wśród uczniów i uczennic. Celem jest m.in. zwiększenie kompetencji opiekunów szkolnych klubów wolontariatu oraz wzrost liczby osób zaangażowanych w wolontariat oraz inicjatyw tego typu.

"Wolontariat z klasą" jest finansowany przez Miasto Poznań. Realizatorem jest Poznańskie Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO.

Zgłoszenia można nadsyłać do 19 kwietnia 2024 roku. Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowym opisem na stronie Poznańskiego Centrum Wolontariatu.