Scena nad Rusałką

Rozpoczynamy letni sezon na Golęcinie. Ruszyła kolejna edycja Sceny nad Rusałką. Od 6 czerwca do 29 sierpnia czekają nas czwartki pełne muzycznych wrażeń.

20 czerwca:

19:30 - Dildo Baggins - tajemniczy singer-songwriter w masce. W 2023 roku wydał płytę z udziałem Żurkowskiego. Po raz pierwszy na scenie zaprezentują wspólny utwór "Banzai". 

21:00 - Żurkowski - zwycięstwo w Męskim Graniu Youngdało im przepustkę nie tylko do zagrania na Męskim Graniu, ale także na Pol'and'rock, Jarocin Festiwalu czy głównej scenie WOŚP. W lipcu 2023 wydali swój trzeci krążek.

27 czerwca:

19:30 - Sad Smiles - w 2023 roku wygrali Jarocin Festiwal, zagrali już także na głównej scenie Off Festivalu, a ich utwór "Świat doskonały" był Piosenką Dnia w Radio 3/5/7. 

21:00 - The Cassino - po pierwszym albumie wydanym w 2021 roku zaproszeni zostali do występu na "Męskim Graniu", a także u boku Happysad. Ich brzmienia utrzymane są  w typowym dla The Cassino indie rockowym klimacie, poszerzonym o elektroniczne, psychodeliczne brzmienia.

4 lipca:

19:30 - Ranko Ukulele - poznanianka, która zdobywa serca słuchaczy wdzięcznymi piosenkami granymi na ukulele. Jej duży dystans i humor pozbawionyobciachuprowadzi przez świat nieoczywistą, bardziej bajkową drogą. 

21:00 - Wojtek Szumański - "Kto by pomyślał?", "Zegarek", czy "Bez twoich wad" to jedne z utworów, które na YouTube zgromadziły milionowe odsłony, a jego akustyczne brzmienie zespołu potrafi porwać tysiące fanów do wspólnego śpiewania! 

11 lipca:

19:30 - noco - nie boją się mocnych słów, chaosu, sarkazmu i kontrowersyjnych tematów. Muzyka jest dla nich spoiwem łączącym różne energie, które przechodzą przez nas na co dzień.  

21:00 - Matylda/ Łukasiewicz - razem zastanawiają się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma, czemu dowodzą pierwsze single liczące już po kilkaset tysięcy odsłuchań w serwisie Spotify, znajdujące się w czołówkach listy przebojów Radia 3/5/7.

18 lipca:

19:30 - Hubert. - alternatywny odłam rapu, oparty na wyszukanych samplach i wielowymiarowych dźwiękach. Inspiracji szuka m.in. u J.Cole, Maca Millera, Maca DeMarco czy Pink Floydów. Wyprzedał koncerty w pięciu największych miastach w Polsce, a portal Newonce umieścił go w zestawieniu top 10 albumów pierwszego kwartału 2023. 

21:00 - Coals - marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku. Zdradzając sekret - Hubert. jest jedynym gościem na najnowszej płycie Coalsów, której premiera nastąpiła w marcu 2024, a ich lipcowy koncert będzie pierwszą okazją do wspólnego zagrania tego utworu na żywo!

25 lipca:

19:30 - IKSY - Śląska formacja złożona z pięciu różnorodnych osobowości tworzy i gra muzykę tak, jak czuje, bez względu na istniejące trendy. Grupa w swojej twórczości z łatwością łączy różne gatunki muzyczne, a literaturę obdziera ze sztampy i patosu. Muzyka zespołu to fuzja rocka, popu, jazzu, czasem nawet muzyki folkowej.  

21:00 - Chłodno - w swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno.

1 sierpnia:

19:30 - Dominika Płonka - nominowana do prestiżowego konkursu Gazety Wyborczej "Sanki", najnowsza twarz TidalRising w Polsce. W 2023 roku wraz z Rosalie. wypuściły wspólny utwór "Magma", które po raz pierwszy zagrają razem na scenie! 

21:00 - Rosalie. - wychowana w Poznaniu wokalistka, która regularnie pojawia się na największych polskich festiwalach, a w 2020 roku wyróżniona została Fryderykiem. Jej oryginalny styl, balansujący między mainstreamem, a undergroundem, najczęściej określany jest jako alternatywne R&B.

8 sierpnia:

19:30 - Marek Niedzielski - Będzie trochę Bruno Mars & Anderson Paakvibe - nie brakuje na nim rozstrojonych gitar, oldschoolowych brzmień, mocnego basu i bębnów. Temu wszystkiemu towarzyszybogata i intrygująca warstwa liryczna. 

21:00 - Runforrest - dzięki pełnym osobistych historii piosenkom, urzekających swoją emocjonalnością i wrażliwością, wypełnionych unikalnym głosem, zdobywa coraz większe uznanie publiczności i krytyków, stając się ważnym elementem polskiej sceny muzycznej.

15 sierpnia:

19:30 - Kryształy - poznańsko-warszawski duet elektroniczny stworzony przez przyjaciół - Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka. Wywodzą się z odmiennych gatunków muzycznych (contemporaryclassical/alternative rock), znaleźli wspólny język - dzięki Kryształom definiując na nowo oblicze bezkompromisowego, tanecznego indiepopu. 

21:00 - Kathia - 20-letnia poznańska producentka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka, która z niewiarygodną lekkością łączy zmysłowość i subtelność z duszną i ciężką atmosferą. Została też Muzycznym Odkryciem Empiku 2023.

22 sierpnia:

19:30 - Jeszcze - elektroniczne rodzeństwo z mazurskiej wsi. W 2023 roku wydali drugi album, który, wszystko na to wskazuje, będzie ich przepustką na duże elektroniczne sceny! 

21:00 - We draw A - jedne z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Duet po długiej przerwie powraca do wspólnego grania, a koncert nad Rusałką będzie pierwszą okazją do zaprezentowania świeżego materiału na żywo.

29 sierpnia:

19:30 - Patryk Pietrzak - wokalista i autor tekstów w zespole Ted Nemeth. Rozpiętość gatunkowa jego solowej twórczości robi ogromne wrażenie - znajdzie się zarówno ambitny, alternatywny pop jak dynamiczna muzyka rockowa czy liryczne, poetyckie ballady. 

21:00 - Kasia Lins - 3-krotnie nominowana do Fryderyka. Po trzyletniej przerwie wydawniczej jesienią 2023 roku wypuściła świetnie przyjęty album "Omen". Przedstawiona w nim opowieść jest mroczna, spójna i angażująca, tak jak wciągający finał seansu serialu, który pozostawia w napięciu i satysfakcji. 

Nie może Was zabraknąć w te czwartkowe wieczory!

Więcej informacji

Zachęcamy do obserwowania na bieżąco oficjalnej strony wydarzenia.