plakat

Dzień Bajki i Baśni

2017-05-27 ( sobota )
11:00
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

Kategoria: Dziecko

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu serdecznie zapraszają na Dzień Bajki i Baśni.

Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Bajki i Baśni jest komiks.

Właśnie w Czytelni Komiksów i Gazet NOVA będziemy świadkami niezwykłych historii.

W ten niezwykły świat wprowadzi nas Małeke, które przedstawi teatr kamishibai "Historię Trzech Braci".  Niezwykły bo sposób jego przedstawienia jest iście komiksowy.

Na kolejnych kartach znajdujących się w magicznym czerwonym pudełku spotykają się postacie, przygody same wychodzą na przeciw bohaterom.

Spektakl oparty jest na legendzie o Lechu, Czechu i Rusie, ale twórcy skupili się na okresie dzieciństwa i dorastania tytułowych Trzech Braci.

Wszystko to po to by przybliżyć historię naszym dzieciom.

Mocno zaznaczone jest także to jak ważna jest w naszym życiu natura, zarówno dla pojedynczego człowieka jak i dla całej ludzkości.

Chcecie stworzyć własny komiks?

Jest ku temu okazja. Warsztaty komiksu poprowadzi Agnieszka Pluto - Prądzyńska.

Oczywiście będą nagrody dla zdolnych twórców komiksów.

Wysłuchacie historii opowiedzianych na ceramicznych kafelkach i spotkacie znanych bajarzy:

  • Xsenię Starzyńską
  • i Łukasza Bernady.

Dla chętnych - zwiedzanie zakamarków Biblioteki.

Zajęcia są nieodpłatne.Organizatorzy proszą jedynie o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres fundacji biuro@kulturaiedukacja.pl (ograniczona liczba miejsc) - w tytule należy wpisać "Dzień Bajki i Baśni 2017".

Należy też podać imię i nazwisko (na potrzeby rejestracji i wpisania do dyplomów dla dzieci). Więcej informacji www.kuturaiedukacja.pl i http://lib.amu.edu.pl/

Dzień Bajki i Baśni dedykujemy dzieciom od 4 do 10 roku życia, ale chętnie ugościmy dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami.