plakat

Widzialne niewidzialne w Laboratorium Wyobraźni

2016-10-08 ( sobota ) – 2016-10-09 ( niedziela )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46 A, Poznań

Kategoria: Dziecko

W Laboratorium Wyobraźni PPNT wszystko jest możliwe, nawet oglądanie tego, co najczęściej pozostaje niewidoczne. Podczas najbliższych weekendowych warsztatów, które odbędą się 8 i 9 października (sobota i niedziela), młodzi odkrywcy poznają naturę otaczających nas gazów, a może nawet uda im się... polecieć rakietą w kosmos! Zapraszamy na zajęcia "Widzialne niewidzialne" w Laboratorium Wyobraźni PPNT.

"Widzialne niewidzialne" to warsztaty, w których dzieci i dorośli mają szansę złapać, zobaczyć, poczuć i poznać substancje, które zazwyczaj są dla nas niewidoczne, czyli gazy. Dzięki eksperymentom dowiedzą się, jakie właściwości ma tlen, dwutlenek węgla czy wodór, będą mogli przeprowadzić małe kontrolowane wybuchy i stworzyć pianę, która podtrzymuje ogień, a na koniec - zbudują mini-rakietę, która faktycznie może polecieć!

Warsztaty "Widzialne niewidzialne" w Laboratorium Wyobraźni PPNT (ul. Rubież 46) odbędą się w weekend 8 i 9 października 2016 r.

"Widzialne niewidzialne" to warsztaty, które dają wszystkim uczestnikom mnóstwo frajdy i w prosty sposób tłumaczą właściwości najważniejszych otaczających nas gazów. Zadania i eksperymenty mają przyjazny scenariusz, odpowiedni dla dzieci od 6 roku życia. Prowadzący zajęcia animator dostosowuje poziom przekazywanych wiadomości do możliwości percepcyjnych uczestników.

Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46A). Przy obiekcie znajduje się bezpłatny, przestronny parking do dyspozycji gości. Na weekendowe zajęcia można wykupić bilet obejmujący warsztaty i dodatkowe atrakcje (planetarium i wystawę) lub bilet umożliwiający zwiedzanie tylko wybranych atrakcji. Najwygodniej dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc za pośrednictwem strony

http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl