Wystawa Silkworms Gallery

2011-10-22 ( sobota ) – 2011-11-25 ( piątek )
WSNHiD, ul. Kutrzeby, Poznań

Studio Fontarte, założone w 2004 roku przez Artura i Magdalenę Frankowskich, specjalizuje się w typografii, projektowaniu systemów identyfikacji wizualnej i grafice wydawniczej. W swoich pracach twórcy umiejętnie łączą projektowanie graficzne i typografię ze sztuką. Fontarte propaguje również historię polskiej typografii poprzez projekty pism bazujące na historycznych drukach, wykłady, warsztaty i artykuły. Artyści współpracują głównie z instytucjami kulturalnymi, m.in. z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Plakatu w Wilanowie, CSW Znaki Czasu w Toruniu, Instytutem Polskim w Brukseli. Magda i Artur są autorami książki Henryk Berlewi o prekursorze współczesnej typografii i grafiki funkcjonalnej.

Artur Frankowski - projektant pism, typograf wykłada typografię na Politechnice Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Delegat krajowy ATypI (Association Typographique Internationale). Należy do ATypI, TDC (Type Directors Club) i STGU (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej).

Magdalena Frankowska - z wykształcenia historyk sztuki zajmuje się projektowaniem graficznym, typografią i ilustracją. Należy do ATypI i STGU.

Załącznik

Zobacz www.silkwormsgallery.com