Koncert - Davies/Fonda/Gross + Kruk Akustycznie

15.11.2011
18:00

Znana przede wszystkim na niderlandzkiej scenie, niezwykle utalentowana wokalistka Gabriela Kozyra, prezentuje program "Uma Gringa canta Guinga". U źródeł projektu leży fascynacja artystki dokonaniami jednego z najwpanialszych współczesnych twórców brazylijskich - Guingi. Jego kompozycje korzeniami sięgają do impresjonizmu: Ravela, Satie, Debussiego, choć utrzymane są w tonie tradycyjnej muzyki brazylijskiej, co słychać w instrumentacji i aranżach. Łączą poezję Aldira Blanc i Paula Cesara Pinheiro z gitarą - atrybutem Guinga.

Gabriela Kozyra studiowała jazz w Haskim Konserwatorium Królewskim i muzykę brazylijską w rotterdamskim Konserwatorium Codarts. Artystka sporo koncertuje w Holandii i w Brazylii otaczając się muzykami z całego świata. Ma na swoim koncie takze występy na festiwalach jazzowych (m.in. Jazz International Rotterdam czy North Sea Jazz Festival).

Alvaro Rovira Ruiz (Argentyna) studiował grę na gitarze w "Escuela de Música Contemporánea', a w roku 2010 ukończył konserwatorium Codarts. Obecnie jest zaangażowany w wiele projektow, dla których aranżuje i gra: tango, muzykę brazylijską i inne style folklorystyczne Ameryki Południowej.

Tim Langedijik (Holandia) skończył konwerwatorium Codarts. Jest członkiem kilku zespołów, m.in. The Tim Langedijk Trio i Great Eyeballs, oraz nauczycielem w konserwatorium w Haarlem. Pracuje jako muzyk studyjny, jest producentem i aranżerem.

Frank Vidal (Peru) grał wwielu znanych peruwiańskich zespołach, a z własną grupą "Onda Latina" występował w Niemczech, Holandii i Francji przez 7 lat. Współpracował też ze znanymi kubańskimi artystami: Luisito Rosario, Antonio Caragena i Melcochita.

Gabriela Kozyra - śpiew; Tim Langedijk - gitara; Alvaro Rovira Ruiz - gitara; Frank Vidal - instrumenty perkusyjne

Bilety - 55 zł.

Bilety dostępne w: