foto

Koncert - Jurek Jagoda Trio

2011-12-14 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 76/78 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka Inne

Melodyjny, nastrojowy jazz w wykonaniu formacji, której debiutancki album otrzymał (jako jedyny polski krążek!) nominację w rankingu 'Albums of The Year 2010' brytyjskiego Jazzwise; promocja nowego albumu 'Liberated'.

Zespół Jurek Jagoda Trio (JJT) zadebiutował na polskiej scenie w 2010 roku płytą 'Songs Without Words'. Wydany przez wydawnictwo SOU Production album spotkał się z ciepłym odbiorem ze strony publiczności na koncertach i słuchaczy w różnych zakątkach świata.

Projekt otrzymał pozytywne recenzje w prasie muzycznej, m. in. w Jazz Forum i Audio oraz jako jedyny polski krążek nominację w rankingu 'Albums of The Year 2010' brytyjskiego czasopisma Jazzwise.

Znalazł się na liście dziesięciu albumów wytypowanych przez brytyjskiego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona, a utwór 'If only I could Tell You' został wyselekcjonowany przez wpływowego japońskiego publicystę jazzowego Yasukuni Terashima do jego kolejnej edycji płyty z serii 'For Jazz Audio Fans Only Vol.4".

Kolejny, zrealizowany zresztą w tym samym składzie, projekt - 'Liberated' - stanowi pewną kontynuację poprzedniego. Muzyka jest tu jest równie melodyjna i wyrazista, ale utwory są dłuższe i bardziej rozmalowane. Jest energetycznie, subtelnie i więcej "powietrza'.

Bilety: 25 zł - miejsca siedzące; 20 zł - wejściówki

Bilety dostępne w: