foto

Warsztaty śpiewu białego "W poszukiwaniu głosu"

2011-01-14 ( piątek ) – 2012-01-15 ( niedziela )
10:00-16:00
Kluboksięgarnia Głośna, ul. św. Marcin 30 (nad kinem Muza), Poznań

Dla  początkujących i zaawansowanych, lubiących śpiewać i tych przekonanych, że głosu nie mają, słowem wszystkich zainteresowanych poznawaniem i rozwijaniem swojego potencjału głosowego. Tematem do pracy są wielogłosowe pieśni słowiańskie wywodzące się z tradycyjnych społeczności wiejskich. 

Dla kogo? Dla osób początkujących, które chciałyby wzmocnić swój głos, jak i kontynuujące swoją przygodę z głosem. Warsztaty są adresowane do osób lubiących śpiewać, chcących podnieść swoje umiejętności w świadomym operowaniu głosem ukierunkowanym na śpiew zespołowy (tzw. śpiew w kontakcie), chcących poznać swe możliwości i ograniczenia w śpiewie zespołowym.

Co? Na warsztatach poznasz zasady zdrowego posługiwania się głosem, poprawnego oddychania; dowiesz się, co to rezonatory i otwarty głos; i co naturalna emisja głosu ma wspólnego ze śpiewem białym (śpiew otwartym jasnym głosem używany w kulturach tradycyjnych żyjących w bliskim kontakcie z naturą). Tematem do pracy są pieśni, najczęściej wielogłosowe pieśni słowiańskie wywodzące się z tradycyjnych społeczności wiejskich. Śpiewy te związane były ze sferą społeczną człowieka jako członka grupy, w której spędzał całe swoje życie. Tworzyły one poczucie silnej wiezi grupowej oraz dawały możliwość jednostce pełnego zaistnienia w społeczności. W czasie warsztatów zajmujemy się elementami techniki "śpiewu archaicznego" i struktur wielogłosów na bazie interakcji w grupie.

Jak? Warsztaty są prowadzone metodą pracy grupowej, angażującą uczestników w uczenie się przez wspólne doświadczenie w grupie, rozwijającymi samoświadomość i postrzeganie głosu jako wyrazu osobowości człowieka. Materiał oraz ćwiczenia są dostosowywane do potrzeb oraz możliwości uczestników.

Warsztaty poprowadzi Witold Kozłowski z Fundacji OVO - wokalista, instruktor śpiewu białego oraz pracy z głosem i ciałem. Posiada w tym temacie wieloletnie, wszechstronne doświadczenie.

Miejsce: Poznań, Kamienica Kultur, ul. Św. Marcin 30, nad Kinem Muza

Harmonogram warsztatów: sobota (14.01.2012) 10:00 - 16:00 (z przerwą obiadową od 13:00 do 14:00) niedziela (15.01.2012) 10.00 - 16.00 (z przerwą obiadową od 13:00 do 14:00) W programie 10 godzin warsztatów (5 godzin dziennie). O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach (prosimy o taką informację przy zgłoszeniu).

Zapisy i Informacje: paszkoty@gmail.com tel. 506890099 Miejsce: www.glosna.pl

spakowany: opis, zdjęcia, plakat

Zobacz www.glosna.pl