Zdjęcie

Koncert - Organek

2015-01-23 ( piątek )
20:00
Sala na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań

Kategoria: Muzyka

W Scenie na Piętrze zagra ØRGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe trio. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce stanowią o wartości zespołu. Trio powołał do życia w 2013 roku Tomasz Organek, autor tekstów i kompozycji, gitarzysta i wokalista oraz członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Stały skład zespołu to: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.
Debiutancki album "GŁUPI" zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rock'a definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia - Mateusz Trójki 2014 oraz Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego przyznana w roku 2014.
Tomasz Organek - gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox. Laureat wielu muzycznych nagród, m.in. Mateusza Trójki oraz Nagroda im. Grzgorza Ciechowskiego 2014  za album "GŁUPI", Fryderyka 2006 (Nowa Twarz Fonografii), Top Trendy 2010 (nagroda Jury) oraz WOW! Orange Award 2011 (nagroda Jury).

Załącznik