a

Transmisja - 44. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie (IFFR)

2015-01-24 ( sobota ) – 2015-01-28 ( środa )
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30, Poznań

Kategoria: Inne

IFFR Live to  pokaz 5 premierowych filmów - projekcje odbywają się jednocześnie w kinach w całej Europie podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie (IFFR), w okresie od stycznia 23 - 30, 2015. Widzowie będą mogli także zobaczyć na ekranie twórców filmów dzięki transmisji. Po każdej projekcji widzowie mogą uczestniczyć w Q&A na żywo za pośrednictwem Twittera.

Bilety 18/15/12 zł dostępne w kasie kina i online na www.bilety24.pl

Program:

sobota, 24.01 g.16:00 ATLANTIC
reż. Jan-Willem van Ewijk  | Holandia 2014 | 89'

Młody marokański rybak Fettah przez lata zdążył się zaprzyjaźnić z wieloma Europejczykami, którzy odwiedzali jego wioskę, uprawiając windsurfing. Z czasem przejął od nich nie tylko styl życia, ale i opanował pływanie na desce lepiej, niż którykolwiek z nich. Gdy wyjeżdżają, uczucie pustki potęguje się w chłopaku, a miejsce, w którym mieszka, staje się dla niego więzieniem. Chłopak wyrusza w epicką podróż na desce w kierunku brzegów Europy.


niedziela 25.01 g. 16:00 ERBARME DICH - MATTHÄUS PASSION STORIES

reż. Ramón Gieling  | Holandia 2015 |90'

Grupa bezdomnych, która w każdy piątkowy poranek tworzy chór i śpiewa, zostaje zaproszona na próby Pasji według św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha. Członkowie grupy jadą do fikcyjnego miejsca, aby tam wraz z innymi - publicznością i orkiestrą - stworzyć coś w rodzaju wspólnoty. Zespołowi dyryguje Pieter Jan Leusink, który Pasję i kojarzone z nią wspomnienia odczuwa wyjątkowo boleśnie.

poniedziałek 26.01 g. 19:00 MELODY
reż. Bernard Bellefroid  | Belgia/Luxemburg/Francja 2014 | 90'

28-letnia Melody podejmuje się bycia surogatką za sporą sumę pieniędzy. Wchodzi w bliską relację z kobietą (Emily), dla której ma urodzić dziecko. Porzucona w dzieciństwie Melody, odnajduje w kobiecie matkę. Emily z kolei zaczyna traktować Melody jak swoją córkę. Zwrot wydarzeń stawia Melody przed trudną decyzją.


wtorek 27.01 g. 19:00 SPEED WALKING

reż. Niels Arden Oplev | Dania 2014 | 108'

14-letni Martin usiłuje odnaleźć równowagę w niepewnym okresie dorastania. Tragiczna śmierć jego matki uruchamia łańcuch zdarzeń, które wpływają na wszystkich domowników. Ogarnięci smutkiem ojciec i starszy brat nie są w stanie poradzić sobie z nową sytuacją. Martin przejmuje rolę głowy rodziny, szukając jednocześnie pocieszenia i wsparcia w przyjaźni z Kim i z nowo poznaną dziewczyną Kristine.


środa 28.01 g. 19:00 The Sky Above Us (światowa premiera)

reż. Marinus Groothof | Holandia 2015 | 90'
Każdego dnia Ana, Sloba i Bojan ryzykują życie, wybierając się do pracy. Budynek, do którego codziennie zmierzają jest zlokalizowany w pobliżu belgradzkiej stacji telewizyjnej, która w trakcie konfliktu stała się głównym celem bombardowań NATO. Każdej nocy Belgrad przemienia się w cel militarny. Gdy z nieba lecą bomby, Ana, Sloba i Bojan starają się uporać z rzeczywistością i przetrwać.

Plakat