plakat

Wernisaż wystawy - dawid Korzeniewski & To Masz Chodnik.

2015-01-30 ( piątek ) – 2015-02-01 ( niedziela )
19:00-22:00
Poznańskie Zakłady Graficzne, Wejście C, II piętro, PoLESIE, ul. Wawrzyniaka 39, Poznań

Kategoria: Wystawy

Absolwenci Akademii Sztuk Pięknych na wydziale architektury i wzornictwa w Poznaniu (2012). Koledzy z roku, przyjaciele, współzałożyciele i pomysłodawcy PoLESIA. W swoich odrębnych dążeniach, łączy ich wiara we własne działania twórcze i sens dzielenia się nimi z innymi. Zaprzyjaźnieni z innymi pracowniami i instytucjami na terenie Poznańskich Zakładów Graficznych, otoczeni ludźmi otwartymi i kreatywnymi, tworzą wspólnotę opartą na akceptacji, wsparciu i wzajemnej mobilizacji.

dawid Korzeniewski zaprezentuje kilka eksperymentów projektowych, które są efektem współpracy z wieloma osobistościami młodego pokolenia artystów - projektantów. Zaprasza do udziału w nieustannym procesie projektowym, wyrażania własnej opinii. Nie wyobraża sobie pracy bez dialogu i konfrontacji z odbiorcą. Poprzez twórczą wymianę myśli szuka rozwiązań projektowych, poszukując jednocześnie samego siebie.

To Masz Chodnik zaprezentuje swoje prace rysunkowe i malarskie, w tym kilkadziesiąt prac ze szkicownika oraz parę prac wielkoformatowych 2012-2015. Od prac i szkiców powstałych na uczelni, po prace późniejsze i szkice z podróży. Podróżując wiele szkicuje, nie tyle otoczenie, co natłok swoich myśli. Właśnie taką podróż wgłąb siebie chce zaprezentować. Podróż zrozumienia i poznania - swojej osoby, linii, plamy i gestu.

Zobacz https://www.facebook.com/events/1553173904968963