a

Koncert zespołów Super Girl & Romantic Boys, Guilt Trip, H.EXE

2015-02-20 ( piątek )
19:00
Klub U Bazyla, ul. Święty Wojciech 28, Poznań

Kategoria: Muzyka

SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS - disco/punk/new romantic
GUILT TRIP - electro/synthpop
H.EXE - Electro Blackened Music
AFTER PARTY: DJ ATTACK - goth, dark electro, future & synth
Po kocertach odbędzie się afterparty - Carnival of The Damned - muzyka gothic/electro/darkwave/synthpop - DJ Attack
SUPER GIRL ROMANTIC BOYS
Zaczynali w 1998 w Warszawie, w czasach wszechobecnego techno i raczkującego w Polsce hip hopu. Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, że za parę lat muzyka i styl lat 80-tych staną się największym krzykiem mody, a PRL-owskie gwiazdy z tamtych czasów zaczną reaktywować się jak grzyby po deszczu. Wywodzili się ze środowisk punkowych, zainspirowani pierwszymi retro-dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty Warszawy, z adapterów Unitry puszczając przeboje Kombi, Urszuli, Kapitana Nemo i innych gwiazd polskiego new romantic/disco.
Wkrótce potem zwariowana ekipa roznosząca piwniczne parkiety przy pomocy syntezatorka Casio, gitary i automatu perkusyjnego, sama zaczęła tworzyć disco- traszowe hity pod nazwą SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS. Ich pierwsze koncerty w 1999 roku przypominają istne tornado. Wampiryczne makijaże, brokat, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skacze sobie po głowach. Do tego smutne teksty o nieszczęśliwej miłości, osadzone w klaustrofobicznej, zimnowojennej atmosferze.
Guilt Trip (Swe)
Guilt Trip narodził się z popiołów elektronicznych agresorów Chirurgie Estetique, jednego z najbardziej nieprzejednanych zespołów na szwedzkiej scenie industrialnej, który był aktywny głównie w latach 90s. Napędzani odmiennością poglądów i przenikliwymi obserwacjami mniej pociągających cech ludzkości Guilt Trip nie marnuje czasu tylko od razu rzuca się do gardła słuchacza.
H.EXE to zespół z Wrocławia grający harsh electro/aggrotech, a jego początki sięgają roku 2010. Grają co roku wiele bardzo energicznych, pełnych agresji i wściekłości koncertów nie tylko w Polsce. Trzy razy z rzędu pojawili się na największym festiwalu muzyki dark independent Castle Party w Bolkowie (lata 2011, 2012 i 2013). Są zaproszeni przez organizatorów także w roku 2015, aby ponownie zagrać na głównej scenie razem z Wardruna i Paradise Lost.

Bilety: 30zł (przedsprzedaż)/35zł (w dniu koncertu)
Bilety online: ubazyla.8merch.com
Punkty sprzedaży w Poznaniu: Strefa B, Rock Long Luck, Satisfaction-scar Shop