a

Rocket Festiwal 2015

2015-02-28 ( sobota )
15:00
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań

Kategoria: Muzyka

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na kolejną odsłonę Rocket Festiwalu!
Wystąpią:
Hey
Luxtorpeda
Happysad
Oberschlesien
Muchy
Chemia
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, żeby trzy lata później podbić Polskę świetnie przyjętą płytą "Wszystko jedno" i niezapomnianym singlem "Zanim pójdę". W ciągu kilkunastu lat działalności zespół zagrał setki koncertów i nagrał kilka płyt, którymi tylko umacniał swoją pozycję na polskim rynku, zdobywając kolejnych fanów. W 2013 roku Happysad wystąpił na Przystanku Woodstock, a zarejestrowany koncert kilka miesięcy później został wydany na DVD. Jesień 2014 upływa zespołowi pod znakiem promocji najnowszego krążka, zatytułowanego "Jakby nie było jutra".
Znakomite kompozycje, opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej, od samego początku pozwoliły grupie Hey zjednać sobie publiczność całego kraju. Muzycy zadebiutowali w 1993 roku płytą "Fire", która dziś przez wielu uznawana jest za jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat kariery wydali 10 albumów studyjnych i 5 wydawnictw koncertowych.
Luxtorpeda powstała w 2009 roku, z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Formacja dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwalu2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Muzyka prezentowana przez Luxtorpedę to połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Efektem działań grupy są trzy albumy , w tym wydany ostatnio "A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki".
Muchy to uznana poznańska grupa, która 8 lat temu zadebiutowała krążkiem "Terroromans", w szybkim tempie zdobywając rzesze słuchaczy i poklask wśród dziennikarzy muzycznych. Sukces dwóch pierwszych albumów pozwolił wystapić zespołowi na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, jak Open'er, OFF czy Jarocin. Ich największe przeboje: "Miasto doznań", "Galanteria", "Przesilenie" czy "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę" bardzo często można usłyszeć na playlistach rozgłośni grających muzykę rockową. 14 października 2014 ukazał się najnowszy, czarty album w dyskografii Much, pt. "Karma Market".
Oberschlesien to zespół ze Śląska, który początek swojej działalności datuje na rok 2008. Pracę nad debiutancką płytą zajęły grupie 5 lat, czego efektem jest krążek "Oberschlesien". W tym czasie muzycy zagrali kilkadziesiąt koncertów w całym kraju i zajęli 2. miejsce w programie "Must Be The Music". Zainspirowany formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Na początek 2015 roku planowana jest premiera drugiego albumu w dyskografii zespołu.
Chemia to warszawski zespół rockowy, powstały w 2010 roku. Muzyka grupy, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles do Led Zeppelin oraz dokonaniami sceny post grunge'owej. Na swoim koncie muzycymają wydanie dwóch krążków długogrających ("Dobra Chemia" i "O2"), a także EPki "In The Eye".

Cena biletów: 75 zł / 85 zł

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl, www.ticketpro.pl oraz CIM na ul. Ratajczaka 44.

Bilety dostępne w:

Plakat