Sepia Ensemble w Dublinie

Zomming: Irlenad

2015-02-28 ( sobota )
19:00-21:00
Aula Nova, Pl. S. Stuligrosza 1, Poznań

Poznański zespół muzyki współczesnej Sepia Ensemble wystąpi 28 lutego z koncertem irlandzkiej muzyki współczesnej w poznańskiej Auli Nova.

Będzie to druga odsłona projektu Zooming: Ireland, po ogromnym sukcesie koncertu prezentującego polską i irlandzką muzykę współczesną w The Hugh Lane Gallery w Dublinie, który odbył się 1 lutego i spotkał się z entuzjazmem dublińskiej publiczności. Celem projektu jest wymiana artystyczna, nawiązanie współpracy z irlandzkim środowiskiem kompozytorskim oraz lepsze poznanie współczesnej, polskiej twórczości muzycznej w Irlandii, oraz nowej muzyki irlandzkiej w Polsce.

28. lutego Sepia Ensemble wykona współczesny program irlandzki w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncert poprzedzi popołudniowa sesja, poświęcona irlandzkiej muzyce współczesnej z udziałem przedstawicieli Assiciation of Irish Composers. Kierownictwo artystyczne projektu sprawuje Artur Kroschel, a głównym organizatorem jest agencja artystyczna SONORA.

Współorganizatorami projektu są: Association of Irish Composers, Instytut Adama Mickiewicza, Ambasada Polski w Dublinie, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Contemporary Music Centre, Culture Ireland oraz Ambasada Republiki Irlandii w Warszawie.

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje i program koncertu

Koncert zostanie poprzedzony spotkaniem z Endą Bates'em - kompozytorem irlandzkim, jednym z twórców, których utwory zostaną zaprezentowane podczas koncertu. Spotkanie odbędzie się o godz. 13 w Sali Prezydenckiej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wstęp wolny!

Zobacz amuz.edu.pl