a

Wystawa Asi Piasny - One Tango Moment

2015-03-07 ( sobota ) – 2015-03-16 ( poniedziałek )
CzapskiGallery, ul. Wawrzyniaka 39 wejście D, Poznań

Wystawa Asi Piasny. Artystka zaprezentuje kolekcję kilkunastu obrazów, które w całości poświęcone są tematyce związanej z tangiem. Wernisaż uświetni argentyńska muzyka "live' i profesjonalni tancerze.

Artystka zaprezentuje kolekcję kilkunastu obrazów, które w całości poświęcone są tematyce związanej z tangiem. Wernisaż pod nazwą "One Tango Moment" uświetni argentyńska muzyka na żywo oraz zmysłowy taniec.

"W moich obrazach starałam się uchwycić to, co w tangu jest bezcenne, ten moment, w którym tańcząca para, tancerz z partnerką stanowią jedność. Wymaga to olbrzymiej wyobraźni, jak i koncentracji.Tango to taniec bardzo sensualny o zabarwieniu erotycznym, w przeszłości często oceniany jako wręcz nieprzyzwoity. Moją intencją było nadanie pracom dynamiki, ale również subtelnej, towarzyszącej tangu lekkości i zwiewności".

Kolekcja obrazów Asi Piasny powstawała blisko dwa lata, a inspiracją była podróż artystki do stolicy Argentyny, Buenos Aires. "To niesamowite doświadczenie móc obserwować spontanicznie tańczące pary na ulicach tego miasta. Tango jest w Buenos wszechobecne, a klubowe, sceniczne interpretacje tańca były dla mnie jak zmysłowa podróż, w której usiłowałam zrozumieć fenomen bliskości i jedności pomiędzy tancerzami. A czy udało mi się uchwycić ten jeden moment?... Hmmm... zostawiam to już Państwu do oceny" - dodaje Asia Piasny.

Plakat