j

Janusz Yanina Iwański - Projekt Klenczon

2015-03-12 ( czwartek )
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiele niezapomnianych przebojów, takich jak "Port", "10 w skali Beauforta" czy "Kwiaty we włosach". Nie zabraknie oczywiście "Wielkiego podzielenia" oraz kilku innych autorskich piosenek.

Piosenki Krzysztofa Klenczona towarzyszą Januszowi Yaninie Iwańskiemu od najmłodszych lat. Jako źródło pierwszych fascynacji muzycznych stały się z czasem inspiracją do tworzenia własnych kompozycji. Wszystkie te utwory łączy ze sobą fakt, iż artysta ma do nich bardzo osobisty, wręcz emocjonalny stosunek, co jest gwarancją szczerego przekazu płynącego ze sceny, a wykonywanie ich właśnie w konwencji akustycznej pozwala nadać im oryginalny charakter i wyjątkowe brzmienie.

Janusz Yanina Iwański to artysta, którego nie trzeba rekomendować. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem Maanam, a także ze wcześniejszych dokonań duetu Soyka Yanina, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych nie tylko w kraju, ale także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Jest autorem i wykonawcą przeboju "Wielkie podzielenie", który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych.

Jako gitarzysta, bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Jego dyskografia obejmuje ponad 30 płyt nagranych z różnymi artystami, a wytrawni fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami światowego formatu jak Tomasz Stańko, Adam Rodgers czy Bob Stewart, a także jako współzałożyciela i lidera legendarnej jazz-rockowej formacji Tie Break.

Podczas koncertu muzykowi będą towarzyszyć:

Dariusz Bafeltowski - muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską

Przemysław Pacan - współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską

Agnieszka Djatri Kural - współpraca m.in. z Markiem Jackowskim & The Goodboys, Warszal, Kingdom Waves

Janusz Yanina Iwański - gitara, głos, Dariusz Bafeltowski - gitary, głos, Przemysław Pacan - cajon, instrumenty perkusyjne, głos, Agnieszka Djatri Kural - gitara basowa

Bilety

35 zł - pierwsze miejsca

30 zł - drugie miejsca

Bilety dostępne w: