a

Wernisaż wystawy w ramach projektu Strefa Św. Marcin - W centrum uwagi

2015-03-12 ( czwartek )
Hol Wielki, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

W CENTRUM UWAGI. Ulica Św. Marcin w pracach studentów poznańskich uczelni
Wystawa w ramach projektu STREFA ŚW. MARCIN
Ulica Św. Marcin po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi studentów i wykładowców poznańskich uczelni, które współpracują z Centrum Kultury Zamek przy projekcie STREFA ŚW. MARCIN.
Na zaproszenie CK Zamek jednostki uniwersyteckie podejmujące refleksję nad kwestiami miejskimi przedmiotem odniesienia kolejnych semestralnych i całorocznych zajęć kursowych uczyniły ponownie ulicę Św. Marcin. Każdy z Partnerów naukowych STREFY bada ulicę z innej pespektywy, używa innych metod analizy i projektowania zmian.
W marcu br. w Holu Wielkim CK Zamek odbędzie się WYSTAWA efektów tych badań i projektów zmian opracowanych przez studentów. Będzie można ulicy posłuchać; przypomnieć sobie miejsca, które współkształtowały jej charakter, ale w ostatnich latach zniknęły z jej mapy; zobaczyć propozycje nowych miejsc wspólnych, nowego zagospodarowania przestrzeni publicznej ulicy; zobaczyć ulicę z perspektywy różnych grup jej użytkowników.
...
STREFA ŚW. MARCIN jest projektem realizowanym przez CK Zamek od kwietnia 2013 roku. Jego celem jest sproblematyzowanie kryzysowej sytuacji ulicy Św. Marcin, centrum miasta. Diagnozowanie obecnej sytuacji ulicy, jej społecznych, ekonomicznych, administracyjnych i kulturowych uwarunkowań oraz zarysowywanie scenariuszy zmian dla Świętego Marcina, centrum Poznania. W ramach projektu podejmowane są również działania ożywiające ulicę, zapraszające mieszkańców do wspólnego odkrywania jej potencjału, możliwych jej nowych funkcji.