Koncert - Grzegorz Turnau & Zakopower

2015-03-15 ( niedziela )
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

UWAGA!!! Koncert został przeniesiony na 16.06

Grzegorz TURNAU z Zespołem & Sebastian Karpiel - Bułecka i ZAKOPOWER
pt. "PO DRODZE" to znakomite zestawienie Artystów we wspólnym projekcie!
Po sukcesie w Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu przyszła pora na Poznań. "Zakopower" i Turnau ze swoim zespołem przygotowali dwugodzinny koncert, w którym przedstawią utwory ze swoich osobnych programów, wspierając się i uzupełniając wzajemnie.
Towarzyszyć im będzie Orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii.
"Zakopane czy też może Kraków? Świat jest pełen tajemniczych, dziwnych znaków" - śpiewali artyści w przebojowej piosence o Zanzibarze. Ich wspólny projekt z pewnością dostarczy Państwu wielu nowych, ekscytujących wrażeń. Goście z południa kraju udowodnią, że jest im ze sobą "po drodze".
Grzegorz Turnau - polski artysta, poeta i wokalista. A także kompozytor, aranżeri pianista. Wykonawca utworów, w których charakterystyczna muzyka przenika się z inteligentnym tekstem. Stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, skupiając wokół siebie grono znakomitych muzyków i twórców. Swoje inspiracje czerpał z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, ale bliska jego wrażliwości była także twórczość "Kabaretu Starszych Panów" czy, z drugiej strony, Grzegorza Ciechowskiego.
ZAKOPOWER - to praktycznie jedyny, polski zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, rockową estetyką i ludową tradycją. Został założony przez skrzypka, "ludowego muzykanta" - jak sam o sobie mówi - Sebastiana Karpiela-Bułeckę, którego głos ma ciekawą barwę i specyficzny, góralski zaśpiew. W utworach, które wykonuje zespół, używane jest bardzo zróżnicowane instrumentarium: poczynając od tradycyjnych skrzypiec, gitary, perkusji, poprzez basy podhalańskie, trombity, kozy, aż po, charakterystyczny dla muzyki elektronicznej, syntezator.

Bilety w cenach: 99, 129, 159 i 199zł