a

Koncert - 10th SQ Birthday - Dennis Ferrer

2016-01-15 ( piątek )
SQ klub, ul. Półwiejska 42 (Stary Browar), Poznań

Dennis Ferrer to od 20 lat jedno z najmocniejszych nazwisk światowej sceny house. Niezmiennie w wyśmienitej muzycznej formie gości na największych muzycznych festiwalach i renomowanych klubach. Nie wszyscy wiedzą, że twórca tak popularnych numerów jak "Sandcastles" czy "Hey hey", zaczynał od grania i komponowania techno. Miłość do bardziej tanecznych brzmień przyszła z czasem i zagościła w nim na dobre, a dziś uważany jest za ikonę muzyki house.

Ferrer był zawsze tam, gdzie działo się coś przełomowego w muzyce elektronicznej. Gdy na salony wkraczały elektroniczne rytmy afrykańskie, repertuar grany wtedy przez Ferrera idealnie wpasował się w ten trend.Gdy skierował się w stronę miksowania tech&soul, szybko okazało się, że klubowicze rozkochali się w tym gatunku. Wydawać by się mogło, że muzyka podążała za nim.

W 2003 roku podbija serca utworem "Sandcastles" skomponowanym wspólnie z Jeromem Sydenhamem, a zawierającym nawiązania do jego korzeni techno z 1994 roku, połączonych z solidną dawką soulu. Numer nie schodził z chartów najwiekszych dj'ów przez kilkanaście miesięcy.

Ferrer nie powtarza utartych schematów, kolejne hity to zupełnie nowe podejście do komponowania. Dźwięki gospel house towarzyszyły wspaniałemu remiksowi Blaze'a & Barbary Tucker "Most Precious Love" wydanego w wytwórni Defected. Deepowa głębia towarzyszyła natomiast remiksowi Fish Go Deep "The Cure & The Cause" (również Defected).

Dziś pracuje z nowym materiałem, jednak jego dawne produkcje dają nowym świetny rezonans. Jego techno przeszłość dała mu wyrazistość, której brakuje innym house'owym dj-om i producentom.

Do szlagierów parkietowych z pewnością należy zaliczyć też m.in. "Son of Raw" (Ibadan) "Church Lady" (Defected), "Underground Is My Home" (King Street Sounds) czy "Touched the Sky" (King Street Sounds). Każdy z nich pokazuje inne oblicze Dennisa Ferrera.

Jak sam przyznaje w wywiadach: "Nieważne, czy to gospel house, brazilian house czy jazz house - tak długo, jak porusza duszę i wiedzie ludzi do tańca, tylko to się dla mnie liczy."

Bilety w cenie 29/35 zł. (przedsprzedaż/w dniu imprezy)

Bilety dostępne w: