PeStKa

XXVIII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe

2016-01-15 ( piątek )
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108A, Poznań

Gościem specjalnym będzie Kabaret TON.

PeStKa jest to swoisty poligon doświadczalny, na którym poznańskie kabarety ścierają się ze swoimi nowymi skeczami i piosenkami. Nasza publiczność to wyrocznia, której reakcje decydują o dalszym życiu każdego z nowych skeczy - jeśli się spodoba, wejdzie do programu kabaretu, który go zaprezentował. Jeśli nie - PeStKa będzie jedynym miejscem, gdzie został zaprezentowany! Gospodarzem imprezy jest kabaret Czesuaf. Podczas wieczoru wystąpią m.in.: Czołówka Piekła, Trzy Karty, Wyjście Ewakuacyjne.

Gościem specjalnym tym razem będzie: Kabaret TON. Twórczość kabaretu TON jest wypadkową różnorodnego poczucia humoru jej autorów i wykonawców. To przede wszystkim własne, pisane specjalnie dla TONu skecze, monologi i piosenki oraz improwizowane z publicznością scenki. Jest też miejsce dla klasyki gatunku. Duże doświadczenie sceniczne, sprawdzone umiejętności aktorskie i bardzo dobre warunki głosowe sprawiają, że kabaret trafia we właściwy ton i szybko nawiązuje kontakt z widownią. Nawiązuje do najlepszych tradycji kabaretu literackiego i autorskiego. Rozśmiesza każdego widza. Potrafi też wzruszyć. Dlatego pierwszy autorski spektakl kabaretu TON ma tytuł "Program emocjonalny". Jest to niezwykle zabawny, wielowątkowy spektakl kabaretowy, którego spora część powstaje na bieżąco (grupa sporo improwizuje i tworzy wspólnie z widzami w trakcie przedstawienia). Jak to ujął jeden z widzów: "TON porusza w równym stopniu umysł, serce i przeponę". A drugi: "ze śmiechu mózg mi się lasuje, pikawa staje i bęben się trzęsie. Od razu odżyłem. Muszę to zobaczyć jeszcze raz!".

Bilety do nabycia w Domu Kultury Pod Lipami (od 4 stycznia) oraz już na www.biletyna.pl w cenie: 18 zł (przedsprzedaż) oraz 25 zł (w dniu koncertu).