aa

Wystawa Tomasza Matusewicza - Energia historii

08.12 – 25.01.2016
18:00

ystawa Energia historii jest kontynuacją Projektu Energia Informacji zapoczątkowanego w Galerii Nad Wisłą w Toruniu 2015 r, w którym autor porusza zagadnienie wizualności jako zbioru informacji i sposobów jej kumulacji. Odtworzenie/interpretowanie historii np. dzieł literackich jako alternatywnych interpretacji przeszłości traktuje jako odnawialne źródła kulturowej energii.

Na wystawę składają się obrazy z cyklu Józefa Haydna Siedem Ostatnich Słów Zbawiciela oraz obiekty LUXFERONY*, które  w założeniu mają wchodzić w relację z odbiorcą w kontekście przestrzeni i eksponatów związanych z J.I. Kraszewskim. Wywołany zmultiplikowany i efemeryczny obraz ma intensyfikować percepcję miejsca, a także wskazywać, że artyści, powracając do minionych wydarzeń, tworzą nową energię informacji, a jednocześnie dzieła sztuki.

(Dr hab. Tomasz Matusewicz jest pracownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej)

* W Luksferonie autor wykorzystuje gotowe przedmioty wytworzone przez cywilizację i zjawisko optycznego załamania światła.

Wernisaż wystway 08.12.2015 o godzinie 18:00.

Wystawa czynna od 09.12.2015 do 25.01.2016.

Plakat