s

Svavar Knútur - koncert

2016-02-04 ( czwartek )
19:00
Meskalina, Stary Rynek 6

Kategoria: Muzyka

Kolejny przedstawiciel wyspy gejzerów, wulkanów i wodospadów odwiedzi nasz kraj. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii jego muzykę dziennikarze opisują się jako "pop trolli i folk fiordów". Sprawdźcie, co się za tym kryje!

Svavar Knútur był już kilkukrotnie w Meskalinie. Publiczność płakała... ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzyce. To komik i songwriter jednocześnie! Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake'a, Willa Oldhama (Bonnie "Prince" Billy), Nicka Cave'a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też "drugą twarz" - jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem "Astarsaga ur fjollunum" podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Jednak po dwóch wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać - trzeba go zobaczyć na żywo! Występy w Polsce odbędą się w ramach europejskiego tourne!

Bilety - 15/20 zł.

Bilety dostępne w: