plakat

Koncert - Glen Hansard

2016-03-04 ( piątek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Agencja Go Ahead i Centrum Kultury Zamek zapraszają na polską odsłonę trasy koncertowej Glena Hansarda! Muzyk przyjedzie do naszego kraju w ramach promocji najnowszej płyty - "Didn't He Ramble" - która ukazała się we wrześniu.

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie "Once", za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Marketą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film okazał się momentem przełomowym w życiu muzyka i zapewnił mu popularność poza ojczyzną. Po sukcesie "Once" i towarzyszącego produkcji soundtracku Hansard i Irglova stworzyli zespół The Swell Season, którego płyty zostały przyjęte ze sporym entuzjazmem środowiska muzycznego i fanów.
Rok 2015 przyniósł premierę drugiego solowego krążka Glena Hansarda. Album "Didn't He Ramble" ukazał się 18 września nakładem wytwórni Anti-Records. Po sukcesie pierwszego wydawnictwa - "Rhythm and Repose" z 2012 roku - fani na całym świecie czekali na nowy materiał. "Didn't He Ramble" to efekt dwóch lat nagrań w studiach w Chicago, Nowym Jorku i Francji. Płyta powstała więc poniekąd w drodze. W produkcji Hansardowi pomogli Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem i dobry znajomy David Odlum, z którym Glen grał w The Frames. Na płycie wybrzmiewają echa północnego Dublina czy old schoolowego gospel-soulu, ale nie brakuje też prostych i pięknych melodii, za które fani pokochali brzmienie Hansarda. Pojawiają się też goście - usłyszeć można m.in. Johna Sheahana z The Dubliners i Sama Beama z Iron and Wine.

Jako support wystąpi wyjątkowy gość - Marketa Irglova!

Marketa Irglova to postać doskonale znana wszystkim fanom Hansarda - muzycy wystąpili wspólnie w filmie "Once", od którego zaczęła się ich międzynarodowa kariera, a także stworzyli projekt The Swell Season. W 2008 roku Irglova i Hansard dostali Oscara za utwór "Falling Slowly", intensywnie koncertowali też na całym świecie. W 2011 roku Marketa Irglova zdecydowała się jednak na przeprowadzkę do Nowego Jorku i skupiła się na działalności solowej. Jak dotąd ma na koncie dwa solowe albumy - wydany w 2011 roku "Anar" i pochodzący z 2014 "Muna".

Godziny: wejście: 18:30, początek: 19:30

Bilety wyprzedane!

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

oprac.LT

Plakat