plakat

Poznań Design Days - Przestrzeń publiczna

06.05 – 14.05.2016

Trzecia edycja festiwalu designu w Poznaniu. W tym roku,  tematem przewodnim jest ,,Przestrzeń Publiczna". Festiwal dziać się będzie w wielu miejscach w centrum miasta.

Poznań Design Days to nie tylko tworzenie platformy do dyskusji na temat życia w centrum miasta, ale także prezentowanie i wspieranie wartościowych realizacji i dobrych praktyk poznańskich instytucji kultury. To również prezentacja dorobku oraz działań studentów i wykładowców uczelni projektowych w ramach projektowanych przez nich wystaw i warsztatów.

Na czas trwania festiwalu, na placu Wolności pojawi się także znana z ubiegłego roku wydzielona przestrzeń rekreacyjno-warsztatowa LABAdesign oraz nowa strefa Poczytalnia, w której będą odbywać się m.in. spotkania grupy ,,samoczytającej" oraz akcja wymiany książek. Wzorem ubiegłego roku, o najmłodszych zadbają animatorzy z Młodego Uniwersytetu Artystycznego. Dorośli będą mogli w tym czasie wzmacniać potencjał rozwojowy bliskich im miejsc i rzeczy, uczestnicząc w cyklu warsztatów WORK OUT ZONE. Wieczorami będą spotkania w strefie Cinema Design, gdzie bęzie można obejrzeć m.in. Bogotę Change (reż. Andreas Dalsgaard).

Szczegółowy program wydarzeń na stronie http://poznandesigndays.com/2016/program/