Zespół Czerwony Tulipan

Koncert zespołu Czerwony Tulipan

13.05.2016
19:00

Zespół Czerwony Tulipan powstał w 1985 roku w Olsztynie. Od początku istnienia kształt artystyczny zespołu tworzyli: Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne) oraz zmieniający się muzycy.
Od 1992 roku skład zespołu Czerwony Tulipan ustabilizował się i obecnie tworzą go wyżej wymienieni plus Andrzej Czamara (gitara akustyczna) i Andrzej Dondalski (gitara basowa).

Czerwony Tulipan tworzy i śpiewa piosenki "uczucia", czyli poetyckie i kabaretowe... zawsze literackie lub, jak nazywają je niektórzy, "piosenki artystyczne". Współpracuje z "Kabaretową Sceną TRÓJKI"... i należy do "Krainy łagodności". Koncertował w Europie (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa), był z koncertami w USA i Kanadzie, gra koncerty w całej Polsce. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Związany z Olsztynem (miejscem zamieszkania). Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur.

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż do 30 kwietnia) i 50 zł (od 30 kwietnia) do nabycia w ODK Pod Lipami oraz na stronie www.biletyna.pl.