Plakat

Slam na KontenerART

2016-06-16 ( czwartek ) – 2016-06-17 ( piątek )
KontenerART, Ewangelicka, Poznań

Fundacja Kultury Akademickiej i KontenerART zapraszają na cykl turniejów slamerskich odbywających się co trzy wakacyjne tygodnie, a więc w terminach: 16.06., 07.07, 28.07, 18.08, 08.09 i 29.09.

KontenerART-em wstrząśnie w tym roku seria turniejów slamerskich - Tuż po czwartkowych koncertach, zaraz po 22:00,

Slam poetycki czyli zderzenie stylów Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest doskonałą odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni - żywej sztuki słowa. Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według organizatorów przepis na doskonały wieczór.

Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć sławę zwycięzcy i stuzłotową nagrodę.

Prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz, Roman Franczyk

Ddodatkowe informacje: Poznański Slam

Zzapisy: poznanskislam@gmail.com

Regulamin slamu:

 1. Organizatorem turnieju są Kontener Art, Fundacja na Rzecz Kultury Akademickiej oraz inicjatywa Poznański Slam.
 2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
 3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 100 zł. Pieniądze zostaną przekazane na miejscu w gotówce lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
 4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com na tydzień przed turniejem, bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu Poznańskiego Slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
 5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
 6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
 7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
 8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
 9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
 10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych, kostiumów oraz podkładu muzycznego. Dotyczy to także kartek i urządzeń elektronicznych.
 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników - udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
 12. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Zobacz www.facebook.com/events/1158246340905627/