Ilustracja Katarzyny Bajerowicz

Wystawa - Katarzyna Bajerowicz, Ilustracje

2016-05-27 ( piątek ) – 2016-06-19 ( niedziela )
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

Kategoria: Wystawy

Wystawa ilustracji książkowych Katarzyny Bajerowicz jest swego rodzaju prezentem od Galerii Miejskiej na Dzień Dziecka - dla wszystkich dzieci i dorosłych, którzy zachowali w sobie dziecięcą wrażliwość i zdolność do zachwytu. Warto też dodać, że Galeria Miejska Arsenał, dbając o swoją misję edukacyjną i popularyzatorską, chce pokazać, jak może wyglądać dobra ilustracja, ucząca dzieci od najmłodszych lat elementarnego wyczucia smaku, rozwijająca wyobraźnię, dająca radość i pogłębiająca przyjemność obcowania z książką. Ilustracje Kasi Bajerowicz są wyrafinowane kolorystycznie i ciekawe formalnie. Artystka wypracowała własny, rozpoznawalny styl.

Katarzyna Bajerowicz (ur. w 1969), poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka psa i 2 kotów. Malarka, fotografka, autorka bloga http://mama3swinek.blogspot.com/, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele (dla których zdradziła pastele), makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. W planach ma Wielką Podróż - jeszcze nie wie dokąd.

Katarzyna Bajerowicz, Ilustracje czas trwania wystawy: 27 maja - 19 czerwca 2016, wernisaż: 27 maja (piątek) 2016, godz. 18.00. Spotkanie z Kasią Bajerowicz i warsztaty rodzinne Rajski Ogród prowadzone przez artystkę: 28 maja (sobota) 2016, godz. 13.00. Kurator: Bogna Błażewicz

Zobacz www.arsenal.art.pl/