Pamela Howland i Stan Breckenridge

Pamela Howland i Stan Breckenridge - koncert

2016-06-28 ( wtorek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Amerykańcy pianiści zabiorą nas w podróż przez dekady muzyczne Ameryki Północnej. W repertuarze usłyszymy melodie spirituals, ragtime, blues, New Orleans jazz i swing, a także współczesne rytmy soul i pop. Pamela Howland i Stan Breckenridge to nie tylko świetni pianiści, ale też wspaniali performerzy, którzy w niezwykle angażujący sposób opowiadają o muzyce, stąd utworom będzie towarzyszyła opowieść o korzeniach wykonywanych gatunków i inspiracjach.

Bardzo ciekawy muzycznie program oraz niezwykle charyzmatyczne osobowości pianistów sprawią, że koncertowy wieczór będzie pełen wrażeń, a muzyczna podróż przez Amerykę niezapomniana.

Pamela Howland - pianistka klasyczna, która w swej twórczości sięga po inspiracje do najróżniejszych gatunków muzycznych. Należy do elitarnego grona Artystów Steinwaya. Zdobyła dyplom doktora sztuk muzycznych na uniwersytecie Eastman School of Music w stanie Nowy Jork. Jako miłośniczka muzyki Fryderyka Chopina Pamela Howland nagrała 4 albumy z muzyką kompozytora, w 2012 zrealizowała film dokumentalny "Wspominając Fryderyka: Geniusz Chopina". Jej najnowszy program koncertowy "Pamela Howland meets The Beatles" jej zbiorem jej autorskich aranżacji melodii The Beatles w stylistyce utworów Chopina. W jej dorobku znajduje się wiele recitali i koncertów solowych oraz ze znakomitymi orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Europie.

Stan Breckenridge - pianista jazzowy, wokalista i kompozytor, profesor akademicki. Doktor muzykologii na Claremont Graduate University. Jest kierownikiem Wydziału Studiów Afroamerykańskich na California State University w Fullerton. W latach 2012-13 stypendysta programu Fullbright dla wybitnych pracowników naukowych, obecnie jest ambasadorem programu Fulbright Scholar Alumni. Stan Breckenridge jest członkiem orkiestry jazzowej JBBO, ma na swoim koncie występy z wieloma artystami i grał dla takich wybitnych postaci jak: Madeleine Albright, Jerry Lewis, Martha Reeves, Nancy Sinatra, John Travolta. Opublikował także wiele podręczników akademickich wydanych w języku angielskim, miedzy innymi "Popular Music in America: Forging the American Spirit" (2012), "African American Music For Everyone" (2006).

Bilety 40 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu

opr. sw

Bilety dostępne w: