Sisters in Jazz

Międzynarodowy projekt jazzowy w skład, którego wchodzą wyłącznie kobiety!
Camille Thurman - saksofon, wokal
Jest młodym muzykiem, ale ma już na swoim koncie imponującą listę osiągnięć. Doskonały -  aksamitny i melodyjny dźwięk jej saksofonu barytonowego przywodzi podobieństwo do brzmień takich sław, jak Gene Ammons czy Dexter Gordon. Może śpiewać w czterech oktawach. Jej śpiew łączy tradycję legend jazzowej wokalistyki ze świeżością i nowoczesnością współczesnego jazzu.
Camille dwukrotnie wygrała ASCAP Herb Alpert Young Jazz Composers (2012, 2013). Ma na koncie dwa, świetnie przyjęte przez krytykę, albumy: "Origins" i "Spilit Child".

Naoko Sakata - fortepian
Urodzona w Japonii pianistka, w 2011 roku ukończyła naukę w Gothenburg Academy of Music Drama. Rok później wygrała w kategorii "solista" Young Nornic Jazz Comets. W 2011 roku Swedish Radio przyznało jej nagrodę Jazzkatt Newcomer of the Year. Ze swoim Naoko Sakata Trio wydała trzy płyty: "Kaleidoscope" (2011), "Flower Cloud" (2013) i "Dreaming tree" (2016).

Izabella Effenberg - wibrafon
Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu i Gdańsku w klasie instrumentów perkusyjnych. Po przyjeździe do Niemiec kontynuowała studia w Norymberdze uzyskując Jazz Mallets Master. Należy do niewielu kobiet na świecie grających na jazzowym wibrafonie oraz nietypowym instrumencie - Array Mbira. Od 2014 roku organizuje festiwal wibrafonowy Vibraphonissimo.
Wydała dwie płyty: "Cuentame" i "Iza".

Federico Michisanti - kontrabas
Studiowała na Università della Musica i na St Louis College of Music w Rzymie. W 2012 roku skomponowała muzykę na swój pierwszy album - "Trioness", nagrany w trio bez udziału perkusji - z Simone Maggio na fortepianie i Emanuele Melisurgo na saksofonach. Obecnie pracuje nad materiałem na nową płytę, która zostanie nagrana z udziałem kontrabasu, saksofonu tenorowego, klarnetu basowego, oboju i angielskiego rożka.

Dorota Piotrowska - perkusja
Wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Cenne doświadczenia zdobywała wszędzie, gdzie studiowała. Bądąc w Amsterdamie poznała i koncertowała ze słynną trębaczką Saskią Laroo, a także znalazła się pod kuratelą Nasheeta Waitsa, za namową którego rozpoczęła studia w Stanach Zjednoczonych na Long Island University w Nowym Jorku, a następnie w The New School for Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła licencjat w 2012 roku.

Każde spotkanie z cyklu Nowi Mistrzowie składa się z trzech elementów:
18.00 - bezpłatne warsztaty dla młodych muzyków. Zgłoszenia: klub@bluenote.poznan.pl.
20.00 - koncert
po koncercie - jam session.

Bilety - 35 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: