plakat

Wystawa i Aukcja Dla Domu

2016-12-01 ( czwartek ) – 2016-12-03 ( sobota )
CK Zamek, Sala Wystaw, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Wystawy Zdrowie

Prace Jana Berdyszaka, Honzy Zamojskiego, Oli Niepsuj, Gosi Bartosik czy Piotra C. Kowalskiego na Aukcji Dla Domu w CK ZAMEK!

Fundacja Dom Autysty chce w ciągu pięciu lat zbudować dom opieki dla dorosłych osób z autyzmem o wysokim stopniu niesamodzielności. To pierwsza w Poznaniu i jedna z pierwszych w Polsce placówka tego typu. Powoli finalizowane są rozmowy o przekazaniu Fundacji w użytkowanie wieczyste działki w rejonie ul. Szamarzewskiego.

"Chcemy, żeby dorośli z autyzmem mieli zajęcie. I chcemy zapewnić bezpieczną przyszłość naszym dzieciom, dziś nastolatkom (najstarszy ma 19 lat), także wtedy, gdy rodziców już nie będzie" - mówią inicjatorzy aukcji.

Na aukcję trafiły obrazy i fotografie kilkudziesięciu polskich artystów. Wśród ofiarodawców są także kolekcjonerzy - m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który przekazał na aukcję prace prof. Wojciecha Mullera.

Działa sztuki będzie można zobaczyć w Sali Wystaw CK ZAMEK 1-3 grudnia, a także na stronie http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/fundacja-dom-autysty/1-aukcja-dla-domu/?prange=100

Aukcja Dla Domu rozpocznie się 3 grudnia o g. 16 w ZAMKU i na portalu artinfo.pl