a

Historie warte Poznania - spacer po mieście z książką pod pachą

2016-12-03 ( sobota )
10:00-12:00
Start na schodach do ratusza

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę zatytułowaną "Historie warte Poznania - spacer po mieście z książką pod pachą". Przewodnik (Piotrek) będzie czekał na wszystkich chętnych o godz.10 na schodach do ratusza, zakończenie planowane jest na placu Mickiewicza.
Wydana w tym roku przez Wydawnictwo Poznańskie książka "Historie warte Poznania" autorstwa Filipa Czekały spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dzięki lekturze możemy poznać mniej oczywiste, a fascynujące oblicza stolicy Wielkopolski. Dla nas książka niech będzie impulsem do wyruszenia w przestrzeń miasta. Chcemy przespacerować się po ulicach i placach i nawiązując do opisanych historii opowiedzieć własne (mamy nadzieję, że również ciekawe i odkrywcze). Na wycieczkę zapraszamy tych, którzy są już po lekturze i chcieliby teraz poznać Poznań w praktyce oraz tych, którzy książki jeszcze nie czytali, a chętnie ją odkryją. Razem z nami wyruszy autor, z którym będzie można po drodze porozmawiać i poprosić o dedykację. Warto więc zabrać swój egzemplarz "Historii wartych Poznania" i wyruszyć na spacer z książką pod pachą!
Wycieczka odbywa się niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Dzięki wsparciu Wydawnictwa Poznańskiego udział w spacerze jest całkowicie bezpłatny.

_
oprac.LT