l

Salon Poezji Pod Lipami - Zimowe wiersze pachnące śniegiem

2016-12-12 ( poniedziałek )
18:00
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami", os. Pod Lipami 108

Wieczór poprowadzi Kalina Izabela Zioła poetka, krytyk literacki, tłumaczka, dziennikarka. Wydała siedem książek poetyckich: Srebrny Motyl, Przez chwilę, Kwaśne winogrona, Okno niepamięci, Piszę do ciebie nocą i "На краю ночи" ("Na krawędzi nocy") wybór wierszy w jezyku rosyjskim, NIMA Plewen- Bułgaria 2014, Po drugiej stronie świtu Wybór wierszy 2015.
Wiersze jej publikowane były w wielu czasopismach w kraju i za granicą, w antologiach i almanachach.. Część wierszy została przetłumaczona na język niemiecki, serbski, rosyjski, ukraiński, angielski, macedoński, węgierski, esperanto, ormiański, bułgarski i szwedzki. Poetka tłumaczy wiersze z jezyka rosyjskiego na polski.
W 2012 roku ukazała się płyta zatytułowana "Magia", zawierająca 16 piosenek z jej tekstami. Muzykę do tej poezji śpiewanej skomponował Tomasz Bateńczuk.
W 2012 roku przyznano jej Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej za tom "Kwaśne winogrona". Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego przyznało jej w roku 2013 Srebrny Medal "Labor Omnia Vincit". Członkini Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. Wiceprzewodnicząca Kapituły Nagrody Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej.
Podczas wieczoru artystce akompaniował będzie na gitarze poznański bard Tomasz Bateńczuk.
Wstęp na wieczór jest bezpłatny.

opr.sw