logo projektu

Otwarte warsztaty tańca współczesnego - Choreografie strachu

2016-12-12 ( poniedziałek ) – 2016-12-20 ( wtorek )
Centrum Amarant, Słowackiego 19/21, Poznań

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do współtworzenia projektu "Choreografie Strachu - poetycka odpowiedź na niewidzialne strategie" Julek Kreutzer i Liny Gómez, berlińskich tancerek i choreografek. Poszukują osób gotowych podzielić się swoim czasem i doświadczeniem, otwartych na pracę w procesie (czyli po prostu otwartych na poszukiwania). Projekt dotyczy cielesności strachu, sposobu, w jaki porusza nami i sposobu, w jaki my sami możemy sobie z nim radzić. Opiera się na indywidualnych narracjach na temat lęku każdej z osób napotkanych przez Gómez i Kreutzer. Zebrane materiały posłużą do stworzenia pokazu, który zaprezentowany zostanie 21 i 22 grudnia w Centrum Amarant. Umiejętności taneczne/performatywne/teatralne mogą być pomocne, lecz nie są wymagane. Liczy się doświadczenie życiowe!

Projekt tworzony będzie w dniach 12-20 grudnia. Pokaz, w zależności od osób, które wezmą udział w projekcie - może przybrać rozmaite formy. Dokładne godziny i dni pracy zostaną ustalone z uczestnikami.

Zgłoszenia i zapytania na adres teatr.amarant@gmail.com

Projekt "Choreografie Strachu - poetycka odpowiedź na niewidzialne strategie" to trzecia część programu rezydencyjnego Residents//Mieszkańcy (www.projekt-residents.pl) Fundacji Centrum Amarant. Po "Poznań, czego potrzebujesz?" z Archiwum Rzeczy Ulotnych z Berlina (lato 2016), "Poznań, z czym zalegasz?" z Teatrem im G-Werk/Instytutem Spraw Niedokończonych z Marburga (jesień 2016), przyszła pora na "Poznań, czego się boisz?", etap podejmujący temat strachu w wymiarze społecznym.

Lina Gómez urodziła się w Kolumbii. Mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako choreografka i tancerka. Absolwentka kierunku choreografia przy HZT (Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz) w Berlinie, ukończyła też studia licencjackie w dziedzinie "komunikacja sztuk cielesnych" (taniec i teatr) na uniwersytecie PUC-SP w Sao Paulo (Brazylia).

Julek Kreutzer jest tancerką i choreografką, pracuje i mieszka w Berlinie. Absolwentka HZT, członkini stowarzyszenia "Tänzer ohne Grenzen e.V." (Tancerze bez Granicy), z którym zrealizowała wiele projektów z młodzieżą i dziećmi w Berlinie i w Eisenhüttenstadt. W swoich pracach próbuje łączyć język, tekst i ruch. Jest współinicjatorką "Artist's Pledge".

Zobacz www.facebook.com/events/1839999739552094/