c

Koncert najpiękniejszych ballad Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach oraz własnych kompozycji duetu Ponad Chmurami.
- Jesteśmy zespołem wykonującym poezję śpiewaną - mówią Katarzyna Jacuk i Nikodem T. Jacuk. - Od początku działalności występujemy w duecie, a od niedawna często także z towarzyszeniem skrzypka. Poezja śpiewana jest gatunkiem, który połączył nas oboje i zainspirował tak, że sami postanowiliśmy spróbować swoich sił i zmierzyć się z twórczością poetycką oprawioną akustycznym brzmieniem.

W repertuarze duetu można znaleźć zarówno popularne wśród gatunku utwory, jak również własne aranżacje poetów polskich czy zagranicznych. Bardzo zainspirowała ich twórczość Silvy Kaputikyan, ormiańskiej poetki, w wierszach której motyw przewodni stanowi miłość.
- Tak też jest w naszym duecie - dodają. - Polscy artyści, którzy stanowią nasz fundament to głównie Marek Grechuta, czy Stare Dobre Małżeństwo. Bardzo istotna jest dla nas także muzyka Leonarda Cohena oraz Bułata Okudżawy. Można powiedzieć, że to od wspólnego słuchania płyt tych artystów wszystko się zaczęło. Początkowe pogrywanie i podśpiewywanie w czterech ścianach pokoju, stało się niewystarczające. Chcieliśmy wyjść z naszymi własnymi projektami do publiczności. Teraz udaje się nam spełniać największe nasze marzenie robiąc coś co kochamy- grając i śpiewając poezję.

Poza występami na terenie całej Polski mają na swoim koncie wydaną płytę CD oraz sukcesy w wielu międzynarodowych konkursach. Uczestniczyli także w III Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy Wiara, Nadzieja i Miłość.

"Kasiu, pięknie śpiewasz... Jesteście wspaniali, zupełnie inni od wszystkich wykonawców, jakich znam..." - Olga Okudżawa (żona Bułata Okudżawy)

"Głos niczym białoruskie chóry. Gdy zamknąłem oczy wyobraziłem sobie sokoła lecącego nad Kaukazem..." - Szymon Zychowicz

Katarzyna Jacuk - wokal, Nikodem T. Jacuk - gitara, gość specjalny: Remigiusz Makowski - skrzypce

Bilety : 20 zł - przedsprzedaż, 25 zł - w dniu koncertu

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/