Turbo

Turbo - koncert

2017-01-14 ( sobota )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Jeden z najbardziej znanych, cenionych i najdłużej działających zespołów polskiego hard & heavy wyrusza na trasę pod szyldem, na której zespół wykona w całości materiał z kultowego krążka "Kawaleria Szatana" w trzydziestą rocznicę ukazania się pamiętnego albumu jak również obszerny przekrój dokonań z dotychczasowego dorobku  grupy i wszystkie hity.

Zarejestrowana na przełomie 1985 i 1986 roku w poznańskim studiu nagraniowym Giełda "Kawaleria Szatana" była  dla grupy Turbo i polskiej muzyki heavy metalowej wielkim przełomem. Legendarna płyta po dziś dzień uchodzi za kamień milowy w historii dokonań ciężkiej muzyki metalowej we wschodniej Europie i jest powszechnie uważana przez krytyków i fanów za najlepszą i najważniejszą heavy metalową produkcję lat 80. w Polsce. Płyta ukazywała Turbo w najlepszym metalowym wydaniu - stawiające na świeże i niebanalne pomysły, profesjonalne i muzycznie skupione, egzekwujące poszczególne riffy z doskonałym rezultatem.

Nowoczesny na tamte lata, ultra profesjonalny heavy metal przyniósł zespołowi absolutne przewodnictwo na krajowym rynku wśród zwolenników ciężkiego i agresywnego brzmienia. Dzięki niej Turbo w szybkim tempie zdobyło rzesze fanów i otrzymało wiele propozycji koncertowych na prestiżowych festiwalach (m.in. Metalmania 86 i 87, Rockowisko 86), w niczym nie odstając od zachodnich gwiazd pokroju Helloween, Running Wild czy Overkill. Konsekwencją tych poczynań dla Turbo były znakomite recenzje w prestiżowych wydawnictwach typu "Kerrang", liczne koncerty poza granicami kraju oraz kontrakty z Metal Mind Productions i zachodnią Noise Records, wówczas jedną z najważniejszych wytwórni metalowych w Europie.

Dziś po trzydziestu latach od premiery "Kawalerii" chcąc upamiętnić ten szczególny okres w historii polskiej muzyki metalowej muzycy Turbo postanowili wykonać kultowy materiał w całości od początku do końca na nadchodzących koncertach, co nastąpi po raz pierwszy w historii w ramach koncertowego tournee zespołu.

Ten szczególny fakt celebracji 30-lecia albumu oraz rozpoczęte już prace nad biografią Turbo cofają przy okazji muzyków pamięcią do wielu szczególnych wspomnień z tamtego okresu:

Gościem specjalnym na całej trasie "Back To The Past" będzie znakomita formacja Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego - coraz bardziej zaznaczająca swoją pozycję na mapie klasycznego heavy metalu w Polsce.

Bilety - 35 zł - przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu.

Miejsca siedzące - tylko antresola: 45 zł - przedsprzedaż, 55 zł - w dniu koncertu.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/