logo

Wieczór poetycko-muzyczny z udziałem Krzysztofa Galasa zatytułowany "Na strunach światła"

2017-01-16 ( poniedziałek )
Dom kultury "Pod lipami", ul. Pod lipami 108 a, Poznań

Wieczór poprowadzi Kalina Izabela Zioła poetka, krytyk literacki, tłumaczka, dziennikarka. Wydała siedem książek poetyckich: Srebrny Motyl, Przez chwilę, Kwaśne winogrona, Okno niepamięci, Piszę do ciebie nocą i "На краю ночи" ("Na krawędzi nocy") wybór wierszy w jezyku rosyjskim, NIMA Plewen- Bułgaria 2014, Po drugiej stronie świtu Wybór wierszy 2015.
Wiersze jej publikowane były w wielu czasopismach w kraju i za granicą, w antologiach i almanachach..
Część wierszy została przetłumaczona na język niemiecki, serbski, rosyjski, ukraiński, angielski, macedoński, węgierski, esperanto, ormiański, bułgarski i szwedzki.
Poetka tłumaczy wiersze z jezyka rosyjskiego na polski.
W 2012 roku ukazała się płyta zatytułowana "Magia", zawierająca 16 piosenek z jej tekstami. Muzykę do tej poezji śpiewanej skomponował Tomasz Bateńczuk.

Krzysztof Galas poeta i felietonista, urodził się i mieszka w Poznaniu. Ukończył Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla niewidomych w Krakowie. Jest byłym sportsmenem, zdobył 38 medali na mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii niewidomych. W 1980 roku zajął IV miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Arthem w Holandii.

Debiutował tomikiem "Róża przeznaczeń" w 2004 roku. Jest autorem dziewięciu książek poetyckich.Komponuje muzykę do wierszy różnych poetów, te ballady śpiewa w duecie z żoną Aliną. W 2015 wydał płytę ze swoimi kompozycjami do wierszy Andrzeja Bartyńskiego.

Podczas wieczoru o oprawę muzyczna zadbają Alina i Krzysztof Galasowie.

Wstęp na wieczór jest całkowicie bezpłatny.

Zobacz www.psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-podlipami/odk-podlipami-aktualnosci