plakat

Walentynkowy występ Grzegorza Turnaua z zespołem

2017-02-14 ( wtorek )
20:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

Organizatorem koncertu jest Fundacja Dom Autysty z Poznania.
Założyli ją rodzice nastolatków z autyzmem. Fundacja zbiera pieniądze na budowę pierwszego w mieście ośrodka dla niesamodzielnych dorosłych osób z autyzmem. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony właśnie na ten cel, stąd nazwa wydarzenia: "Koncert dla Domu".

Grzegorz Turnau ur. w 1967 r. to pianista, wokalista i poeta, czołowy polski wykonawca poezji śpiewanej. Związany z Krakowem. Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką "Znów Wędrujemy" (do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami, zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego.

Do najbardziej znanych utworów artysty należą: "Znów wędrujemy", "Naprawdę nie dzieje się nic", "Cichosza", "Między ciszą a ciszą", "Pamięć", "Bracka", "To tu, to tam", "Tutaj jestem" (sł. Michał Zabłocki), "Wiem" (sł. Andrzej Poniedzielski), "Liryka, liryka" (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), "Kawałek cienia" (sł. Grzegorz Turnau), "Leniwa głowa" (sł. Wiesław Dymny), "O, Kutno!" (sł. Jeremi Przybora), "Bombonierka" (duet z Barbarą Stępniak-Wilk, sł. Basia Stępniak-Wilk, muz. Aleksander Brzeziński).

Jesienią 2014 r. Turnau wydał swoją szesnastą płytę - "7 widoków w drodze do Krakowa". Tak o niej pisze na swojej stronie internetowej: "Album 7 widoków w drodze do Krakowa powstał z inspiracji XIX-wiecznymi dekoracyjnymi malowidłami ściennymi, odkrytymi przez moich przyjaciół - Lulę i Mariusza Pędziałków - podczas remontu w jednej z krakowskich kamienic. Według historyków sztuki prawdopodobnym autorem fresków jest znany ówczesny malarz Józef Peszka. Nie ma jednak co do tego pewności, podobnie jak nie ma pewności "czym jest sen" i "kim są z Czernej wędrowcy". W ogóle nie ma pewności." Podczas poznańskiego koncertu będzie można usłyszeć piosenki z wszystkich dotychczas wydanych płyt artysty.

Bilety w cenie 80, 100 i 170 zł (w zależności od miejsca).

_
oprac.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz pl-pl.facebook.com/FundacjaDomAutysty/