Praca Stanisława Mrowińskiego

Wystawa projektów Stanisława Mrowińskiego

13.03 – 31.03.2017

Stanisław Mrowiński to najbardziej znany i lubiany artysta poznańskiej bohemy II połowy XX wieku. Urodził się 17 marca 1928 roku w Poznaniu. W młodości zafascynowany przyrodą utrwalał ją na papierze, a później na płótnie. Młody Mrowiński odwiedzał muzea. Interesował się obrazami wielkich mistrzów i kopiował ich prace. Zdobył dużą biegłość w technikach plastycznych.

W kwietniu 1945 r. zapisał się do Szkoły Zdobniczej, która wkrótce zmieniła nazwę na Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych. Studiował w pracowni malarstwa profesora Wacława Taranczewskiego. Uczelnię ukończył w 1950 r. Lata pięćdziesiąte XX wieku były początkiem drogi twórczej młodego absolwenta poznańskiej wyższej uczelni plastycznej i członka ZPAP. Stanisław Mrowiński dał się poznać jako artysta znakomicie operujący wieloma technikami plastycznymi. Uprawiał malarstwo sztalugowe, ścienne (freski), grafikę i rysunek, akwarelę i scenografię. projektował znaczki, robił exlibrisy, portrety i ilustracje książkowe.

Wystawa potrwa do końca marca. Wstęp na wystawę bezpłatny. Galeria Pod Lipami czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 19:00.

Wernisaż wystawy 13 marca, godz. 19:00.